Facebook Google+ Twitter

"Newsweek" kontra Adam Bielan. Tomasz Lis w opałach?

26 marca Tomasz Lis został oficjalnie redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek". Teraz Adam Bielan chce pozwać tygodnik z powodu zapowiedzi ukazania się w poniedziałkowym wydaniu wywiadu, do którego gazeta nie ma prawa.

Około półtora roku temu Teresa Torańska przeprowadziła wywiad z Adamem Bielanem, który miał być zamieszczony w książce o katastrofie smoleńskiej. Autorka ponoć nie ukrywała, iż nie darzy sympatią ani Jarosława, ani Lecha Kaczyńskiego. Z tego tytułu europoseł stanowczo wyraził chęć autoryzacji wywiadu. Otrzymał zapewnienie, że książka będzie gotowa dopiero przed piątą rocznicą katastrofy smoleńskiej. Na internetowym portalu, założonym przez Tomasza Lisa - natemat.pl, pojawiły się zapowiedzi ukazania się wywiadu z Bielanem w poniedziałkowym wydaniu. Oto fragment:

"Lech Kaczyński był cholerykiem, gawędziarzem, mlaskał, nie chciał ćwiczyć czytania z promptera" - mówi Bielan.

Dowiadujemy się także, iż Lech Kaczyńskich lubił rozmowy i spotkania z
Donaldem Tuskiem. Ciekawą jest również informacja, że Jarosław Kaczyński bał się popularności Kazimierza Marcinkiewicza, uwielbianego przez tabloidy. Jak czytamy, Lech Kaczyński miał kończyć spotkania po tym, jak żądała tego Maria Kaczyńska. Sprawy urzędowe prezydent Kaczyński miał załatwiać w dziesięć minut.

W 2005 roku podejmowano próby utworzenia koalicji PO-PIS. Torańska spytała o przyczynę fiaska tych rozmów. Bielan powiedział, że nie do zrealizowania był postulat Platformy o przejęcie połowy ministerstw. To był pomysł absurdalny, ocenia.

Jak czytamy na portalu wyborcza.pl, Bielan krytykuje Torańską za to, że nie uzgodniła z nim w jakim tytule prasowym ma się ukazać materiał. Dodaje, że nie wyraził zgody na publikację. To, co ma się ukazać w poniedziałkowym wydaniu "Newsweeka", to zmanipulowane strzępy zdań, poskładane dowolnie i zupełnie pozbawione kontekstu, dodaje Bielan.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

CYKLON B
  • CYKLON B
  • 14.04.2012 21:43

....TO ZALOSNE JAK MESKA CZESC SPOLECZENSTWA....ZCIOCIALA....ZAJMUJAC SIE ....BABSKIMI PLOTAMI....ZAMIAST SZTURMOWAC BELWEDER BY ODEBRAC SWE KONSTYTUCYJNE PRAWA...ZABRANE PO CICHU ZA PLECAMI...NIEKONSTYTUCYJNYMI USTAWAMI!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 pierdoła
  • pierdoła
  • 01.04.2012 21:09

Czy Bielan czy Kaczyński to jeden chuj. Nie ma znaczenia kto mlaska a kto pierdzi. Czy to kogoś normalnego obchodzi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 01.04.2012 18:19

A co pan się martwi o Lisa ? Nie był jeszcze naczelnym ale tytuł brzmi !

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 01.04.2012 14:02

Lis powinien się pomału pakować bo niedługo w Polsce demokratycznej (a taka będzie za ok. roku), dla takich gnoi nie będzie miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xawery
  • xawery
  • 01.04.2012 12:17

Proszę o poważną odpowiedź: kogo obchodzi co myśli niejaki Adam Bielan? Po jaką cholerę robi się z nim i z jemu podobnymi wywiady? Czemu i komu to ma służyć poza wzajemnym nakręcaniem się byle jakich bździnnikarzy i nieporadnych , żałosnych pseudopolityków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.