Facebook Google+ Twitter

"Newsweek" poinformował o dymisji Rostowskiego. Premier zaprzeczył na Twitterze

We wtorek wieczorem serwis Newsweek.pl podał informację, że minister Jacek Rostowski podał się do dymisji. Tym doniesieniom zaprzeczył premier na Twitterze.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaW mediach od kilku dni krążyły domniemania o dalszym losie ministra przy okazji jesiennej rekonstrukcji rządu. Pierwsza wzmianka na ten temat pojawiła się w mediach za sprawą agencji Reuters, która to poinformowała o trzech, niezależnych źródłach zbliżonych do premiera, które potwierdziły, że minister ma się pożegnać ze stanowiskiem. Reuters podawał również nazwiska potencjalnych następców Rostowskiego. Pierwszym z nich miałby zostać Janusz Lewandowski - obecnie unijny komisarz ds. programowania finansowego i budżetu. Drugi kandydat to były premier i doradca ekonomiczny Donalda Tuska, Jan Krzysztof Bielecki. Agencja wymieniła też Dariusza Rosatiego.

Informacja Newsweeka została zdementowana przez premiera na jego oficjalnym profilu na Twitterze. "Minister Rostowski nie złożył żadnej dymisji! Plotki czy nagonka?" - czytamy.

Kilka godzin wcześniej na konferencji prasowej Tusk w obecności ministra finansów zdementował spekulacje, które zapoczątkował Reuters. Premier przyznał, że choć agencja jest uznanym źródłem w przypadku Rostowskiego oparła się na plotkach i dymisji nie będzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Całe szczęście, że "Newsweek" nie poinformował o zjednoczeniu się państw koreańskich...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.