Facebook Google+ Twitter

Newsweek: Prokuratura chroniła polityków PiS w sprawie budowy oczyszczalni

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2007-02-25 19:58

Według Newsweeka białostocka prokuratura opóźniała śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy budowie oczyszczalni w Hryniewiczach. Według tygodnika białostoccy prokuratorzy chcieli w tej sprawie kryć polityków PiS-u.

Krzysztof Putra(z lewej). Fot. PAPOczyszczalnia nie działa do dziś. Najwyższa Izba Kontroli oceniła, że przy inwestycji popełniono wiele zaniedbań i dopuszczono do strat w wysokości 4 milionów złotych i skierowała sprawę do prokuratury. Ta odsyłała akta z jednej instancji do drugiej. W efekcie - sprawa nie została dotąd rozpoznana.

Jak napisał Newsweek - szef prokuratury apelacyjnej w Białymstoku Sławomir Luks wstrzymał śledztwo w sprawie oczyszczalni. Białostoccy prokuratorzy - głównie Sławomir Luks - jak pisze "Newsweek" - "nie chcąc przeszkadzać Markowi Kozłowskiemu i Krzysztofowi Sawickiemu w walce o prezydenturę Białegostoku, wstrzymali decyzję o ogłoszeniu zarzutów". Szef prokuratury apelacyjnej Sławomir Luks odrzuca te zarzuty.

Tygodnik sugeruje, że w sprawę zamieszany jest Krzysztof Putra, który podpisał protokół przekazania obiektu. W rozmowie z Polskim Radiem Białystok wicemarszałek senatu zaprzecza.

Wicemarszałek senatu Krzysztof Putra dodał, że artykuł w Newsweeku to atak niego, prokuratora krajowego oraz Prawo i Sprawiedliwość.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.