Facebook Google+ Twitter

"Newsweek": Wysoka cena pracowników CBA

Prawie pół miliona zł na nagrody dla pracowników wydało CBA w ubiegłym roku - informuje tygodnik "Newsweek". W tym czasie zatrzymało zaledwie trzy osoby. Działalność CBA w tym czasie pochłonęła niemal 25 mln zł.

Jak informuje "Newsweek" raport podsumowujący działalność Centralnego Biura Antykorupcyjnego w ubiegłym roku liczy zaledwie 16 stron. Więcej niż opisywania sukcesów jest opisywania... wydatków!

Pieniądze - jak wynika z raportu - szły na różne cele. Szokuje, że blisko 4 mln zł z tej puli trafiło do kieszeni pracowników w formie pensji i nagród. W tym czasie w służbie zatrudnionych było tylko 185 funkcjonariuszy i 14 cywilów. - przypomina internetowe wydanie "Newsweeka".

CBA zatrzymało jedynie dwóch biznesmenów i policjanta oskarżonego o współpracę z grupami przestępczymi. To niewiele w porównaniu do zapowiedzi ze strony polityków i szefa CBA, Mariusza Kamińskiego.
- Sprawozdanie podsumowuje zaledwie pięć miesięcy. Podjęliśmy działania operacyjne, ale jednocześnie cały czas organizowaliśmy trzeba było budować od podstaw - tłumaczy się tygodnikowi Tomasz Frątczak, rzecznik prasowy CBA.

Kierowana przez Kamińskiego służba zatrzymała Mirosława G., kardiochirurga z kliniki MSWiA. Akcja została powszechnie skrytykowana - przypomina tygodnik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.