89818 miejsce

Neymar i Oscar zapewnili zwycięstwo Brazylii

Reprezentacja Brazylii pokonała w meczu towarzyskim Koreę Południową 2:0. Bramki dla gospodarzy mistrzostw świata strzelali Neymar i Oscar.

/ Fot. EPA/JEON HEON-KYUNMecz od początku przebiegał pod dyktando "Canarinhos", jednak tegoroczni triumfatorzy Pucharu Konfederacji nie imponowali skutecznością. Mimo wielu okazji wynik meczu otworzył się dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy. Błysnął Neymar, który popisał się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Po przerwie Brazylijczycy szybko postawili kropkę nad "i". Stało się tak za sprawą Oscara, który otrzymał wyśmienite prostopadłe podanie ze środka pola, po czym minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Nie obyło się też bez kontrowersji. Jeszcze w pierwszej połowie doszło do incydentu, po którym mogło dojść do bijatyki. Po faulu na Neymarze jeden z Brazylijczyków chciał wymierzyć sprawiedliwość za pomocą siły, lecz sytuacja została w porę opanowana.