Facebook Google+ Twitter

NF Board: piłkarska alternatywa

Państwa, które na arenie międzynarodowej nie są uznawane za suwerenne, mają szansę wystawić własne reprezentacje w piłce nożnej dzięki Nouvelle Fédération-Board.

Co to jest NF Board?

12 grudnia 2003 roku powstała federacja Nouvelle Fédération-Board zrzeszająca państwa nienależące do FIFA. Najczęściej są to kraje nieposiadające niepodległości. Sekretarzem generalnym Federacji jest prawnik Luc Misson.

Turnieje

NF Board odpowiedzialne jest za organizację kilku turniejów piłkarskich. Największy i najbardziej prestiżowy to VIVA World Cup. Pierwszy turniej odbył się w 2006 roku i rozgrywany jest co 2 lata. Ostatni odbył się w 2010 roku w Gozo. Następny już za rok w Kurdystanie. Niestety VIVA World Cup cieszy się małą popularnością - najczęściej startują tylko dwie drużyny.

Członkowie

Do federacji należy 29 ekip: Andaluzja, Aragon, Aramejczycy, Asturia, Australijskie Terytorium Stołeczne, Bawaria, Kraj Basków, Bretania, Wyspy Kanaryjskie, Katalonia, Korsyka, Tatarzy Krymscy, Galicja, Gwadelupa, Gozo, Kosowo, Kurdystan, Nawarra, Nowa Południowa Walia, Normandia, Morawy, Murcja, Oksytania, Padania, Prowansja, Śląsk, Królestwo Dwóch Sycylii, Wojwodina, Walencja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.