157900 miejsce

NFL: Katastrofalny sezon Lions dobiegł końca

Detroit Lions przegrali w Green Bay z miejscowymi Packers 21 do 31. "Lwy" zakończyły sezon z najgorszym bilansem w historii ligi NFL.

/ Fot. LogoMieszkańcy Detroit - motoryzacyjnego centrum Ameryki, mogą być dumni ze swoich drużyn - Red Wings w lidze NHL (jedenaście Pucharów Stanleya - ostatni w zeszłym sezonie) i Pistons w koszykarskiej NBA (trzy tytuły, ostatni w 2004 roku). Jednak o tym, że ich miasto jest również domem futbolistów Detroit Lions, będą chcieli jak najszybciej zapomnieć.

Lions, którzy nie zdobyli mistrzostwa od 1951 roku, przegrali swój ostatni mecz w sezonie z Green Bay Packers 21:31, kończąc rozgrywki zasadnicze z bilansem... 0:16. Mecz w Green Bay był wyrównany do ostatniej kwarty, mimo że gospodarze po pierwszych 15 minutach prowadzili 14:0. Przyłożenia dla Packers zaliczyli w tym czasie DeShawn Wynn (bieg, 73 jardy) i Jermichael Finley (podanie od Aarona Rodgersa, 3 jardy).

Jednak grający o honor Lions, zdołali wyrównać za sprawą Calvina Johnsona, który punktował dwukrotnie po podaniach Dana Orlovsky'ego (9 i 13 jardów). W całym meczu, quaterbackowi z Detroit udało się celnie posłać piłkę łącznie na 225 jardów.

Decydująca kwarta zaczęła się od celnego kopnięcia z 36 jardów Masona Crosby'ego z Packers. Po 5-jardowym biegu Johna Kuhna, zespół z Green Bay prowadził już 24 do 14. "Lwy" zdołały odrobić część strat za sprawą running backa Kevina Smitha, który zaliczył touchdown po 9-jardowym biegu. Zagranie to, zmniejszyło przewagę Packers do zaledwie trzech punktów. Jednak w odniesieniu pierwszego w tym sezonie zwycięstwa, nie pomogły nawet transparenty kibiców Lions "1:15 WIERZĘ W TO!".

W ostatniej kwarcie, po kapitalnym podaniu od Aarona Rodgersa (73 jardy), przyłożenie zaliczył Donald Driver - ostatecznie pogrążając drużynę z "Motown". Rodgers, w dzisiejszym spotkaniu zaliczył łącznie 308 jardów w podaniach (21 celnych z 31 prób).

Green Bay Backers zakończyli sezon z dorobkiem sześciu zwycięstw i 10 porażek, co nie zapewniło teamowi z Wisconsin awansu do rozgrywek play-off. Szesnasta porażka Lions to najgorszy wynik w historii ligi NFL. Do tej pory, ten niechlubny rekord należał do drużyny Tampa Bay Buccaneers, którzy w 1976 troku zakończyli sezon z bilansem 0:14.

Dla kibiców drużyny z Detroit, pocieszeniem może być pierwszy numer draftu 2009, oraz tegoroczna postawa zespołu Miami Dolphins. "Delfiny" zakończyły poprzedni sezon z fatalnym wynikiem 1:15. Lecz już w kolejnym roku, drużyna z Miami zanotowała 11 zwycięstw i tylko pięć porażek - zdobywając przy okazji pierwszy od 2000 roku tytuł Konferencji AFC w Dywizji Wschodniej.