Facebook Google+ Twitter

NFZ będzie weryfikować harmonogramy prac lekarzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-13 13:36

NFZ będzie weryfikować harmonogramy prac lekarzy zatrudnionych w placówkach, z którymi Fundusz zawarł umowy.

Po kontroli przeprowadzonej przez łódzki odddział NFZ okazało się, że według harmonogramów część lekarzy pracuje w kilku lub nawet - w skrajnych przypadkach - w kilkunastu placówkach, w tym samym czasie.

Rzeczniczka Funduszu Edyta Grabowska- Woźniak powiedziała, że takie sytuacje nie bedą tolerowane. Zaznaczyła, że oddziały wojewódzkie NFZ, które są partnerami umów z placówkami, mogą karać świadczeniodawców wysokimi karami finansowymi, wynoszącymi od 0,5 do do 2 procent całego kontraktu. Sygnałem do sprawdzenia danego świadczeniodawcy są dane z systemów informatycznych.

W ocenie rzeczniczki NFZ, nieprawidłowości w harmonogramach mogą być zagrożeniem dla pacjentów: Edyta Grabowska- Woźniak powiedział, że jeżeli umowy z NFZ są realizowane nieprawidłowo, lub nie są w ogóle realizowane, dostęp pacjentów do świadczeń staje się ograniczony, a kolejki oczekujących się wydłużają.

W ocenie NFZ, sytuacja, w której szpitale wpisują niemożliwe do zrealizowania harmonogramy pracy lekarzy, jest kuriozalna i nie można jej wytłumaczyć trudnościami z zatrudnieniem odpowiedniej liczby lekarzy, zwłaszcza specjalistów.

Centrala NFZ zapewnia, że kontrole dotyczące harmonogramów pracy lekarzy są prowadzone we wszystkich oddziałach NFZ .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.