Facebook Google+ Twitter

NFZ: nadchodzi era e-recept

Już niedługo skończy się czas książeczek zdrowia i papierowych recept. Nadchodzi era elektronicznych recept.

NFZ informuje, że trwają prace nad wprowadzeniem elektronicznego systemu, który służyć będzie m.in wypisywaniu recept dla pacjentów. Wiadomo już, że elektroniczne recepty będą numerowane, dzięki czemu aptekarz będzie miał wgląd w leki przepisywane konkretnemu pacjentowi. Szykują się wielkie zmiany w NFZ / Fot. www.nfz.gov.pl

Każdy pacjent otrzyma specjalną kartę z mikroprocesorem, na której znajdą się najważniejsze dane dotyczące zarówno zapisywanych lekarstw, ale i również samego przebiegu leczenia. Dzięki temu znikną również tradycyjne karty pacjenta. Specjaliści podkreślają, że wprowadzenie e-recept znacznie ograniczy liczbę tych, które wystawiane są na lewo.

Przetarg na system, który wprowadzony ma być w całym kraju do 2014r. wygrała firma Hawlett - Packard Polska. Do końca roku 2010 firma przedstawi w NFZ wersję testową programu.
Będzie ona cały czas aktualizowana.

W najbliższym czasie spodziewać się można testów elektronicznych recept. Zostaną one przeprowadzone prawdopodobnie w mieście Konin. Na samym początku recepty w wersji elektronicznej stosowane będą na równi z dotychczasowymi, dopiero na kolejnym etapie papierowe zostaną wycofanie zupełnie.
NFZ ułatwia życie swoim pacjentom / Fot. www.nfz.gov.pl
Wprowadzenie elektronicznych recept ma przede wszystkim skrócić czas oczekiwania pacjentów, zarówno u lekarzy jak i w aptekach. W ten sposób unikniemy również wszelkich drobnych błędów, które bardzo często znaleźć można na receptach wypisywanych dotychczasową metodą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.