Facebook Google+ Twitter

NFZ odmówił dofinansowania na leczenie w Polsce choremu dziecku

Samantha Karaś ma pięć lat. Nie bawi się i nie cieszy jak inne dzieci. Jest poważnie chora na "młodzieńczą białaczkę mielomonocytarną", z poważnymi powikłaniami, do których doszło po przeszczepie szpiku kostnego.

Samantha Karaś / Fot. Magdalena Karaś/ z albumu autorkiObecnie bardzo dużym problemem dla małej poznanianki jest zaostrzenie zmian skórnych o charakterze twardzi nowym (przewlekłe GvHD twardzinopodobne). Mimo skomplikowanego leczenia i wysiłków lekarzy, stan dziecka niestety pogarsza się. Rokowania są niepomyślne. Jedynym ratunkiem jest "pozaustrojowe oczyszczanie krwi".

W Polsce jednak fotofereza pozaustrojowa nie jest wykonywana u tak małych dzieci, dlatego Samantha została w połowie lutego przewieziona na leczenie do Centre Hospitalier Universitaire w Clermont Ferrand we Francji. Koszty dziesięciu pierwszych zabiegów pokrywa Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Transplantacji Szpiku u Dzieci, ale kolejne etapy leczenia zależne są już tylko od ludzi dobrej woli.

Już po rozpoczęciu leczenia we Francji rodzice Samanty otrzymali „decyzję” Narodowego Funduszu Zdrowia o odmowie dofinansowania leczenia we Francji.

- Leczenie jest jedyną szansą na uratowanie życia mojej córeczki, dlatego ośmielam się zwrócić z prośbą o dofinansowanie jej leczenia - mówi Magdalena Karaś, mama Samanthy.

-Obecnie przebywam z moim dzieckiem we Francji, dlatego wszystkich chcących i mogących nam pomóc,

Więcej o dziewczynce na stronie:Blog Samanthy Karaś

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.