Facebook Google+ Twitter

NFZ potwierdza: jest porozumienie w sprawie recept na leki refundowane

Minister zdrowia, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej i prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej doszli do porozumienia w sprawie zasad refundacji leków. NFZ potwierdza też uregulowanie problemu dotyczącego zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego.

 / Fot. logo Narodowy Fundusz Zdrowia wydał oficjalny komunikat, w którym zapewnia, że apteki będą uznawać recepty z adnotacją "Refundacja leku do decyzji NFZ". Zadowolony z tego jest również Rzecznik Praw Pacjenta. Mimo że nie został zaproszony do rozmów, nadal będzie bacznie doglądać działań, jakie są podejmowane. W oficjalnym komunikacie RPP podkreślono, że w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości na szkodę pacjenta zostaną one niezwłocznie rozpatrzone.

NFZ informuje też o jeszcze jednym udogodnieniu. Brak dokumentu potwierdzającego posiadane prawo do świadczeń opieki zdrowotnej nie jest już tak kłopotliwy, jak to miało miejsce do niedawna. Obecnie, można złożyć oświadczenie na piśmie o zgłoszeniu do ubezpieczenia zdrowotnego, a brakujący dokument dostarczyć w późniejszym terminie o czym zapewne raczy poinstruować pracownik placówki świadczącej usługi medyczne każdego zainteresowanego.

Spośród uwag, skarg i wniosków zgłaszanych do biura Rzecznika Praw Pacjenta, wiele dotyczy relacji: lekarz - pacjent. Składa się na to szeroko rozumiane prawo pacjenta do informacji, jak też przepisy dotyczące wszelakich dokumentów, które zobowiązują zarówno przedstawiciela świata medycyny jak i szukającego u niego porady i pomocy.

Niewątpliwie cieszy fakt, iż kolejny problem pacjentów i lekarzy znalazł swoje rozwiązanie.

NFZ
RPP


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję. Również życzę Wesołych Świąt oraz pomyślności w Nowym Roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Radosnych świąt i oraz szczęśliwego nowego roku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.