Facebook Google+ Twitter

NFZ zapłaci za podwyżki w radomskim szpitalu

Dyrekcja Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zaproponowała strajkującym pielęgniarkom podwyżki, ale dopiero po wypłacie nadwykonań przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 / Fot. PAP Piotr PolakDo niedawna nic nie zapowiadało możliwości porozumienia między dyrektorem szpitala a pielęgniarkami. W szpitalu, który wczoraj miał ostry dyżur, wszystkie oddziały pracowały przy niepełnych obsadach pielęgniarskich. Pacjentów nie przyjmowała tylko chirurgia, o czym wcześniej już informowałem.

Pojawienie się Doroty Gardias, szefowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych wraz z Longiną Kaczmarską, przewodniczącą związku na Mazowszu, relacje te zmieniło. W rozmowie - jak udało mi się dowiedzieć - brała także udział dyrekcja szpitala oraz wiceprezydent Radomia Anna Kwiecień, która jest odpowiedzialna za służbę zdrowia.

Z ustaleń wynika, że pielęgniarki chcą rozmawiać i są gotowe załagodzić protest. Jednak jak po spotkaniu powiedziała Gardias: "Pielęgniarka w ciągu miesiąca w tym szpitalu zarabia tyle, co lekarz podczas jednego świątecznego dyżuru". To według szefowej OZZPiP wielkie nieporozumienie.

Poprawia się także sytuacja w samym szpitalu. - Sytuacja w szpitalu jest zabezpieczona, chociażby przez pracę zespołu interwencyjnego, który pomoże, kiedy tylko zagrożone będzie bezpieczeństwo pacjenta. Pielęgniarki z anestezjologii i kardiologii choć strajkują, cały czas są na oddziałach – mówiła po spotkaniu Anna Trzaszczka. Tadeusz Kalbarczyk, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala w Radomiu, zapewnił dziennikarzy, że szpital ma wystarczającą obsadę, żeby pracować w weekend.

Dziś jeszcze odbędzie się spotkanie prezydenta Radomia ze strajkującymi pielęgniarkami.

Czytaj także:
Dramtyczna sytuacja w radomskim szpitalu
Masowy wypis chorych. Sytuacja w radomskim szpitalu pogarsza się

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.