Facebook Google+ Twitter

NGO działające na rzecz polityki równościowej – łączmy się!

Fundacja Grejpfrut pracuje nad dolnośląską bazą NGO działających na rzecz polityki równościowej. Zapraszamy do zgłaszania swoich organizacji.

 / Fot. fot. Fundacja GrejpfrutNGO działające na rzecz polityki równościowej – łączmy się!

Fundacja Grejpfrut pracuje nad dolnośląską bazą NGO działających na rzecz polityki równościowej. Zapraszamy do zgłaszania swoich organizacji.

Informujemy, że obecnie trwa zbieranie informacji do ogólnodostępnej bazy NGO-sów działających na rzecz równości. Baza tworzona jest z myślą o trzech sektorach: samorządach, firmach i organizacjach pozarządowych, które chcą nawiązać współpracę niezbędną do partnerskiej realizacji projektów równościowych. Jeśli Twoja organizacja podejmuje się inicjatyw społecznych dotyczących problematyki ogólnej w zakresie polityki równościowej (m. in. kampanie informacyjne, promocyjne) lub specjalistycznej (m. in. porady z prawa antydyskryminacyjnego, prowadzenie telefonów zaufania, zajęć terapeutycznych, warsztatów antydyskryminacyjnych, porady i wsparcie osobom dyskryminowanym), zgłoś swoją organizację. Aby znaleźć się w bazie, należy spełnić jeden wymóg: organizacja powinna aktywnie działać na rzecz równości w co najmniej jednym z wymienionych obszarów: przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na pochodzenie społeczne, narodowe czy etniczne, wiek, kolor skóry, orientację seksualną, płeć, wyznawaną religię czy światopogląd, niepełnosprawność, ubóstwo.

Tworzona baza kontaktowa będzie przeznaczona przede wszystkim do informacji dolnośląskich samorządów, firm oraz organizacji pozarządowych. Informacje w niej zawarte pozwolą na określenie partnera społecznego do planowanych działań i rozwiązań równościowych. Zaletą bazy jest jej bezpłatny dostęp dla każdej zainteresowanej osoby, usystematyzowanie ze względu na płaszczyznę działań dolnośląskich organizacji pozarządowych, i wreszcie, niezbędne informacje pozwalające na skontaktowanie się z potencjalnym partnerem społecznym. Ponadto zostanie ona przekazana Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego do zamieszczenie na stornie urzędu, dzięki czemu stanie się bazą informacji dla wszystkich sektorów.

Aby zapisać się do bazy NGO, napisz do nas po formularz, wypełnij go i wyślij na adres: wrds.2013r@gmail.com w tytule wpisując „ZGŁASZAM CHĘĆ”, do 31.08.br. Wszelkie pytania odnoszące się do bazy kieruj proszę na podany wcześniej adres mailowy.


Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym z budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji Grejpfrut.


Paulina Grycz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.