Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

NHL: Czarna seria Chicago trwa

Paweł Kaleski
Paweł Kaleski
Ósmą porażkę z rzędu ponieśli gracze Chicago Balckhawks. Tym razem ulegli Minnesocie 5:2. Po zaciętym pojedynku Columbus lepsze od St. Louis 6:4. Ponadto niespodziewane zwycięstwa NY Islanders z Calgary i Phoenix nad Vancouver.

Ważne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli gracze Columbus Blue Jackets. Pokonali oni minionej nocy St. Louis Blues 6:4. Prym wśród miejscowych graczy wiedli Nikołaj Żerdiewa zdobywca dwóch bramek i David Vyborny, który notował trzykrotnie ostatnie podanie. Gospodarzom wygraną zapewniła aktywniejsza i skuteczniejsza gra w ataku. Bilans strzałów za całe spotkanie wyniósł 37 – 30 na korzyść „Niebieskich Kurtek”. Mimo, że to ekipa St. Louis wyszła jako pierwsza na prowadzenie, to nie była jednak w stanie sprostać warunkom jakie narzucili gracze Columbus w tym spotkaniu.

Jak wskazuje wynik spotkanie było zacięte. Potwierdza to także statystyka kar. Mecz był naprawdę ostry, a sędziowie mieli dużo pracy z łamiącymi przepisy zawodnikami. W całym spotkaniu odnotowano 18 kar, zaś najwięcej było ich w trzeciej tercji – 11. Doszło w niej nawet do bójki miedzy Jamalem Myersem (St. Louis) a Jarretem Bollem (Columbus).

Spotkanie w Nationwide Arena obejrzało ponad 15 tysięcy fanów hokeja.

W tabeli Dywizji Centralnej, gdzie klasyfikowane są obie drużyny St. Louis z dorobkiem 49 punktów jest drugie, zaś Columbus Blue Jackets zajmują czwartą lokatę z 44 pkt.

Columbus – St. Louis 6:4
CBJ: N. Żerdiewa 2, R. Nash, R. Hainsey, J. Chimera, D. Fritsche
SLB: D. Backes, B. Boyes, A. Mc Donald, J. Mc Clement

Kryzys Chicago trwa

Trwa czarna seria zespołu Chicago Blackhawks. Tym razem nie sprostali Minnesocie Wild i przegrali 5:2. Goście opromienieni pokonaniem po rzutach karnych 6:5 najlepszej drużyny ligi – Detroit (mecz odbył się w czwartek 10 stycznia) odnotowali kolejny wyjazdowy tryumf. Jak zwykle w ich barwach dobrze zaprezentował się słowacki napastnik Marian Gaborik. Zdobył on w tym spotkaniu dwa gole i ma już na koncie 24 trafienia w bieżących rozgrywkach. Co ciekawe gracze Wild oddali w całym spotkaniu raptem 16 strzałów. Stracenie pięciu bramek w takich okolicznościach nie wystawia zatem najlepszego świadectwa obronie gospodarzy.

„Czarne Jastrzębie” zanotowały ósma przegraną z rzędu, co mocno komplikuje ich sytuację w tabeli. Fani Chicago w tym pojedynku mocno przecierali oczy ze zdumienia. Już w czwartej minucie po indywidualnej akcji Brenta Sopela Blackhawks wyszli na prowadzenie. Do tego jeszcze w całym spotkaniu bilans strzałów wyniósł 43 – 16 dla...Chicago. Mimo tak dużej ilości uderzeń na bramkę rywali gospodarze miast powiększać swoją przewagę tracili kolejne bramki. Słaba gra w defensywie i fatalna w ataku musiał się skończyć klęską w całym spotkaniu.

Sędziowie nałożyli na oba zespoły 12 kar za przekroczenie przepisów. W 40. minucie spotkania doszło na tafli do pięściarskiego pojedynku, który stoczyli Tuomo Ruutu (Chicago) i Stephane Veilleux (Minnesota). Obaj otrzymali pięciominutowe kary.

Chicago zajmuje piąte miejsce w Grupie Centralnej z 42 „oczkami” na koncie, zaś Minnesota Wild z 50 punktami jest trzecia w Northwest Division.

Mecz w United Center obserwowało ponad 21 tysięcy ludzi.

Chicago – Minnesota 2:5
Chi: B. Sopel, M. Havlat
Min: M. Gaborik 2, M. Foy, P. Bouchard, M. Parrish

“Wyspiarze” przerwali serię

Swoją serię czterech kolejnych porażek przerwali gracze New York Islanders. W kolejnym meczu swojej wyjazdowej serii po Kanadzie wreszcie wygrali. Pokonali oni po rzutach karnych 5:4, dobrze spisujących się ostatnio Calgary Flames. Goście swój sukces w dużej mierze zawdzięczają Mike’owi Sillingerowi, który zdobył dla nich dwa gole i dołożył jeszcze jedno trafienie w serii rzutów karnych. Islanders prowadzili po pierwszej tercji 3:1, ale już w drugiej Calgary wyrównało. W drużynie gospodarzy dwie bramki zdobył Owen Nolan, co wydatnie przyczyniło się do skutecznego odrabiania strat z początku spotkania. Co ciekawe mimo, że pojedynek zakończył się po rzutach karnych, toczył się w czystej atmosferze. Arbitrzy odsyłali graczy obu drużyn do boksu kar tylko osiem razy. W pojedynku tym obeszło się także bez pojedynków na pięści.

Dla miejscowych fanów hokeja końcowy wynik meczu był dużym rozczarowaniem, bowiem to ich ulubieńcy przez zdecydowaną większość meczu posiadali przewagę i wykazywali więcej aktywności w ataku. Bilans strzałów wyniósł 42 – 25 na korzyść miejscowych graczy, ale słaba skuteczność nie pozwolił im odnieść sukcesu w tym pojedynku.

Po tym sukcesie New York Islanders mają na koncie 45 punktów i zajmują czwartą lokatę w Dywizji Atlantyckiej. Calgary Flames są drudzy w Northwest Division z dorobkiem 51 pkt.

Mecz w Pengrowth Saddledome obejrzało ponad 19 tysięcy ludzi.

Calgary – NY Islanders 4:5, karne
Cal: O. Nolan 2, C.Conroy, D. Boyd
NYI: M. Sillinger 2, T. Hunter, R. Fedotenko

“Kojoty” ukąsiły Canucks

Zaskakujące zwycięstwo odnieśli hokeiści Phoenix Coyotes w swoim wyjazdowym spotkaniu z Vancouver Canucks. Goście wygrali 4:3. Dosyć niespodziewanie ekipa z Arizony zdominowała to spotkanie. Goście oddali 38 strzałów, zaś Canucks potrafili zrewanżować się „tylko” 20 próbami. Faworytom spotkania nie pomogła dobra postawa Taylora Pyatta, który dwa razy pokonywał stojącego w bramce Coyotes Ilję Bryzgałowa. Kluczem do sukcesu gości w tym spotkaniu wydaje się być słabsza niż zwykle postawa szwedzkiego trio: Markus Naslund, Daniel Sedin i Henrik Sedin. Nie zdobyli oni żadnej bramki, zaś bracia Sedinowie zaliczyli tylko po asyście. Cała trójka oddała w tym meczu raptem pięć strzałów. Być może do słabszego rezultatu gospodarzy przyczyniło się to, iż w bramce zamiast Roberto Luongo stanął Curtis Sanford.

Sędziowie nałożyli na oba teamy 11 wykluczeń za naruszenie przepisów. W 9. minucie meczu pojedynek na pięści stoczyli Joel Perrault (Phoenix) i Willie Mitchell (Vancouver). Obaj ukarani zostali pięciominutowym pobytem na ławce kar.

Mimo porażki Vancouver Canucks nadal prowadzi w Northwest Division z 52 „oczkami”, zaś Phoenix Coyotes są na czwartym miejscu w Dywizji Pacyfiku z dorobkiem 45 punktów.

Vancouver – Phoenix 3:4
Van: T. Pyatt 2, R. Kesler
Phx: P. Mueller, E. Jovanovski, K. Yandle, N. Kapanen

Składy na Mecz Gwiazd

Znamy już trenerów i zawodników jacy wystąpią w corocznym All Stars Game. Tym razem spotkanie odbędzie się w Philips Arena w Atlancie – 27 stycznia.

Konferencja Wschodnia:

Trener –
John Paddock (Ottawa)

Bramkarze:

Martin Brodeur (New Jersey)*
Tomas Vokoun (Florida)
Rick Di Pietro (NY Islanders)

Obrońcy:

Andrej Markow (Montreal)*
Zdeno Chara (Boston)*
Brian Campbell (Buffalo)
Siergiej Gonczar (Pittsburgh)
Tomas Kaberle (Toronto)
Kimmo Timonen (Philadelphia)

Napastnicy:

Sidney Crosby (Pittsburgh)*
Vincent Lecavalier (Tampa Bay)*
Daniel Alfredsson (Ottawa)*
Dany Heatley (Ottawa)
Marian Hossa (Atlanta)
Ilja Kowalczuk (Atlanta)
Mike Richards (Philadelphia)
Jason Spezza (Ottawa)
Aleksander Owieczkin (Washington)
Martin St. Louis (Tampa Bay)
Eric Staal (Carolina)
Scott Gomez (NY Rangers)

Konferencja Zachodnia:

Trener –
Mike Babcock (Detroit)

Bramakrze:

Chris Osgood (Detroit)*
Jewgienij Nabokow (San Jose)
Manny Legace (St. Louis)

Obrońcy:

Nicklas Lidstrom (Detroir)*
Dion Phaneuf (Calgary)*
Ed Jovanovski (Phoenix)
Duncan Keith (Chicago)
Chris Pronger (Anaheim)
Siergiej Zubow (Dallas)

Napastnicy:

Henrik Zetterberg (Detroit)*
Paweł Datsyuk (Detroit)*
Jarome Iginla (Calgary)*
Marian Gaborik (Minnesota)
Ryan Getzlaf (Anaheim)
Jason Arnott (Nashville)
Shawn Horcoff (Edmonton)
Anze Kopitar (Los Angeles)
Rick Nash (Columbus)
Henrik Sedin (Vancouver)
Paul Stastny (Colorado)
Joe Thornton (San Jose)

* - oznaczenie graczy wyjściowych składów

Komplet wyników i strzelców bramek z 11 stycznia (piątek) 2008:

Calgary – NY Islanders 4:5, karne
Cal: O. Nolan 2, C.Conroy, D. Boyd
NYI: M. Sillinger 2, T. Hunter, R. Fedotenko

Chicago – Minnesota 2:5
Chi: B. Sopel, M. Havlat
Min: M. Gaborik 2, M. Foy, P. Bouchard, M. Parrish

Columbus – St. Louis 6:4
CBJ: N. Żerdiewa 2, R. Nash, R. Hainsey, J. Chimera, D. Fritsche
SLB: D. Backes, B. Boyes, A. Mc Donald, J. Mc Clement

Vancouver – Phoenix 3:4
Van: T. Pyatt 2, R. Kesler
Phx: P. Mueller, E. Jovanovski, K. Yandle, N. Kapanen

Plan gier na 12 stycznia (sobota) 2008:

Philadelphia – Boston
Los Angeles – Dallas
Buffalo – New Jersey
Ottawa – Detroit
NY Rangers – Montreal
Carolina – Colorado
Atlanta – Pittsburgh
Florida – Tampa Bay
Columbus – Nashville
San Jose - Toronto

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto