Facebook Google+ Twitter

NHL. Dallas Stars groźni dla obrońców Pucharu Stanleya

Obrońcy tytułu Pucharu Stanleya walczą o awans do play-off, mając przed sobą dwa mecze z silną w tym sezonie drużyną Detroit Red Wings. Czy uda im się zachować zimną krew i zdobyć punkty w tych meczach?

 / Fot. Photo by Glenn James Licencja NHLI via Getty ImagesZajmujące dziewiątą pozycję w tabeli Konferencji Zachodniej „Gwiazdy” z Dallas po dzisiejszym zwycięstwie nad Colorado Avalanche zbliżyły się do Chicago Blackhawks na odległość 2 punktów. Obie drużyny mają jeszcze po dwa mecze do zagrania. W dniu dzisiejszym „Gwiazdy” po raz kolejny zmierzą się z hokeistami z Colorado. Jeżeli i tym razem uda im się zwyciężyć, a zajmujące ósmą pozycję „Jastrzębie” z Chicago ulegną „Czerwonym Skrzydłom”, wtedy i Chicago i Dallas będą miały po 95 punktów. Przyjmując taką hipotezę, o tym, która z tych drużyn awansuje do play-off, zadecydują niedzielne mecze: Dallas vs Minesota i Detroit vs Chicago. Jeżeli po niedzielnych spotkaniach okaże się, iż obie z tych drużyn ciągle mają taką samą liczbę punktów, wtedy do rozstrzygnięcia która z tych drużyn dostanie szansę gry w play-offach będą miały reguły kolizyjne. Zgodnie z nimi, jeżeli na koniec sezonu regulaminowego dwie lub więcej drużyn osiągnęło taką samą liczbę punktów i znajduje się na ósmej pozycji zastosowanie mają następujące zasady:
1) większa liczba zwycięstw bez uwzględnienia zwyciestw osiągniętych w kranych. Taka liczba wskazana jest pod parametrem ROW w tabeli. Jeżeli i tutaj spotkamy się z remisem wtedy rozstrzygające znaczenie ma reguła:
2) większa liczba punktów zdobytych w meczach rozegranych w danym sezonie pomiędzy remisującymi klubami. Jeżeli za pomocą i tej z reguł obie z drużyn będą „na remisie” pozostanie ostatnia z reguł:
3) Amplituda między golami zdobytymi a golami straconymi w całym sezonie.

W przypadku remisu pomiędzy Dallas i Chicago, pierwsza z reguł może nie dać rozstrzygnięcia, gdyż ROW obu drużyn na dzień dzisiejszy jest następujący: Dallas (ROW 36), Chicago (ROW 37). Zatem bardzo możliwym jest, iż oba z klubów będą miały ten sam ROW. W takim wypadku rozstrzygać będzie druga z reguł. W tym przypadku zdecydowanie lepiej wypada drużyna z Dallas, która wygrała 3 z 4 spotkań z Chicago. Z pewnością sportowcy z Chicago zdają sobie z tego sprawę, dlatego też wiedzą, iż muszą zdobyć co najmniej 3 punkty w czekających na nich dwóch rozgrywkach, chyba że „Gwiazdom” powinie się noga w spotkaniach z Avalanche lub Minnesotą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.