NHL: Fatalny występ San Jose

Paweł Kaleski
Nie będą mile wspominali 13 kwietnia gracze San Jose. W trzecim meczu play off z Calgary prowadzili już 3:0, by ostatecznie zjechać z lodu przegrywając 3:4.

Fatalnie wypadli w niedzielnym pojedynku z Calgary Flames gracze San Jose Sharks. I nie chodzi nawet o porażkę 3:4, ale o okoliczności, w jakich do niej doszło. Tak czy inaczej „Płomienie” z Calgary w serii do czterech zwycięstw objęły prowadzenie 2:1. Po golu i asyście zaliczyli w tym meczu: Jarom Iginla, Dion Phaneuf (obaj Calgary) oraz Ryana Clowe (San Jose).

Miejscowi fani hokeja (w Pengrowth Saddledome było ponad 19 tysięcy ludzi), z całą pewnością dumni byli z finiszu, jaki zaprezentowali ich ulubieńcy. Jednocześnie woleliby nie przeżywać więcej takich horrorów.

Spotkanie rozpoczęło się kapitalnie dla przyjezdnych. Po czterech minutach „Rekiny” prowadziły… 0:3 i wydawało się, że już jest po meczu. Tym czasem gospodarze zmienili bramkarza (Mikkę Kiprusoffa zmienił Curtis Joseph) i wzięli się ostro do pracy. Najpierw poprawili grę w obronie, co pozwoliło im nie tracić już bramek, a później spróbowali swoich sił w ataku. W 14. minucie pierwszą bramkę dla Flames zdobył Jarome Iginla (gol w przewadze).

Druga tercja była wyrównanym widowiskiem (bilans strzałów 10–9 dla Calgary), ale tylko gospodarze potrafili zdobyć bramkę. Po raz kolejny wykorzystali grę w liczebnej przewadze. Tym razem Jewgienija Nabokowa pokonał Daymond Langkow (31. min.)

Już na początku ostatniego starcia gospodarze wyrównali. Akcję Owena Nolana i Krystiana Huseliusa celnym strzałem wykończył Dion Phaneuf. Gości ostatecznie pognębił Owen Nolan strzelając decydującą bramkę na trzy minuty przed końcem. Mimo że San Jose wycofało bramkarza w końcówce, to nie zdołało odwrócić już losów spotkania.

W oczekiwaniu na kolejne starcie gracze Sharks będą musieli zapewne przemyśleć wiele rzeczy odnośnie swojego niedzielnego występu.