172994 miejsce

NHL: Grad goli w Denver. Skuteczny Wojtek Wolski

Prawdziwie hokejowym wynikiem zakończyła się konfrontacja Colorado Avalanche i St. Louis Blues. Gospodarze wygrali...9:5. Ponadto w niedzielę wygrały ekipy: Calgary, Detroit i New York Rangers.

Dallas USA 08 12 2007 Luke Richardson z Ottawa Senators P i Joel Lundqvist L z Dallas Stars w starciu o krążek w drugiej tercji meczu hokejowej ligi NHL w American Airlines Center w Dallas 7 bm jkm PAP EPA / Fot. LARRY W SMITHPrawdziwy grad goli obejrzeli kibice zgromadzeni minionego wieczoru w Pepsi Center w Denver, gdzie tamtejsze „Lawiny” podejmowały St. Louis Blues. Gospodarze okazali się lepsi 9:5. Wśród miejscowych prym wiedli Wojtek Wolski (dwa gole), Paul Stastny (dwa gole i trzy asysty) i Milan Hejduk (po trzy bramki i asysty).

Pierwsza tercja absolutnie nie zapowiadała festiwalu strzeleckiego. Zakończyła się ona remisem 1:1. Do tego bilans strzałów (8 – 5) nie wskazywał na ogromne rozochocenie obu drużyn do gry w ataku. Jednak prawdziwa lawina goli nadeszła w kolejnym starciu. Gospodarze wygrali tą część gry aż 5:1 i wprawili tym w zachwyt swoich fanów. Mecz przebiegał w stosunkowo spokojnej atmosferze. Sędziowie na obie ekipy nałożyli dziewięć wykluczeń. Trzecia tercja zakończyła się remisem 3:3 i po końcowej syrenie miejscowi mogli cieszyć się z okazałej wygranej. Widać jednak ewidentnie, że jedni i drudzy mają wielkie braki w grze obronnej. Wśród przyjezdnych z dobrej strony pokazał się Jay McClement strzelec dwóch goli.

Wojtek Wolski spędził na lodzie blisko 18 minut. W tym czasie zdobył dwa gole i oddał cztery strzały. Pochodzący z Polski napastnik „Lawin” ma na koncie 11 trafień.

W Pepsi Center zgromadziło się blisko 15,5 tysiąca fanów hokeja.

Colorado – St. Louis 9:5
Col: M. Hejduk 3, W. Wolski 2, P. Stastny 2, B. Clark, R. Smyth
SLB: J. McClement 2, D. Wright, D. Perron, L. Stempniak

W tabeli Northwest Division Colorado zajmuje trzecią pozycje z 33 punktami, zaś St. Louis Blues w Grupie Centralnej jest drugie z tą samą ilością „oczek”.

Detroit ciągle na fali

Kolejne przekonujące zwycięstwo odniosła najlepsza ekipa sezonu zasadniczego. Tym razem „Czerwone Skrzydła” z Detroit na własnej tafli nie dały szans „Huraganom” z Caroliny wygrywając 5:2. Wśród gospodarzy dwunaste trafienie w sezonie zaliczył Paweł Datsyuk. Gościom zaś nie pomogły dwa trafienia Erica Cole’a.

Spotkanie mimo wyraźniej wygranej miejscowych obfitowało w wiele ostrych starć. Gracze obu drużyn trafiali na ławkę kar trzynastokrotnie. Decydująca dla losów spotkania okazała się trzecia tercja wygrana przez Red Wings 2:0. O wyraźniej przewadze Detroit świadczy także bilans strzałów w całym meczu, który wyniósł 38 – 17 dla najlepszej ekipy Zachodu. Było to 21. zwycięstwo w sezonie gospodarzy. Jako pierwsi w całej lidze przekroczyli liczbę stu zdobytych bramek. Mają ich na koncie już 102. Zespół Hurricanes ma ich 98 na koncie i zapewne jako drugi dokona tej sztuki.

W tabeli Central Division Detroit Red Wings są liderem z 44 pkt. Carolina Hurricanes prowadzi w Southeast Division z 35 „oczkami”.

W Joe Louis Arena spotkanie obejrzało ponad 19,5 tysiąca widzów.

Detroit – Carolina 5:2
Det: V. Filppula, J. Franzen, A. Lilja, P. Datsyuk, T. Holmstrom
Car: E. Cole 2

Niespodziewany sukces Flames

Zespół Calgary sprawił swoim fanom miłą niespodziankę. W wyjazdowym spotkaniu z Chicago wygrał 3:2. mimo że pierwsze starcie padło łupem miejscowych, to goście nie załamali się takim obrotem sprawy i wygrali tak drugą, jak i trzecią tercję. Duże brawa należą się za występ w tym meczu bramkarzowi gości. Mikka Kiprusoff, bo o nim mowa interweniował udanie 35 razy przy 37 strzałach Blackhawks w całym meczu. Dla Calgary była to dopiero piąta wygrana na wyjeździe. Wśród gospodarzy swoje siódme trafienie zaliczył Dustin Byfuglien (przypomnijmy, że ten gracz w jednym z ubiegło tygodniowych spotkań zdobył dwa gole w ciągu... 16 sekund). Sędziowie nałożyli 9 wykluczeń na oba zespoły.

W United Center spotkanie obejrzało ponad 13 tysięcy ludzi.

W tabeli Northwest Division Calgary Flames znajduje się na czwartym miejscu z 29 punktami. Chicago Blackhawks zamykają tabelę Dywizji Centralnej z dorobkiem 30 pkt.

Rangers lepsi po dogrywce

W ostatnim niedzielnym meczu New York Rangers po dogrywce pokonał New Jersey Devils. O ile kibice w Denver obejrzeli festiwal strzelecki, to widzowie w Madison Square Garden mieli do czynienia z prawdziwą indolencją strzelecką z obu stron. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla miejscowych. Zwłaszcza goście nie zachwycili w ataku. Nie dość, że nie zdobyli żadnego gola, to jeszcze oddali raptem 17 uderzeń. Trochę więcej aktywności wykazali Rangers, którzy uderzali na bramkę Martina Brodeur’a 29 razy. W regulaminowym czasie gry żadnej z ekip nie udało się zdobyć gola, mimo że miały na to 60 minut efektywnego czasu gry. Za to w dogrywce wystarczyło raptem... 30 sekund, aby rozstrzygnąć losy tej konfrontacji. Brendan Shanahana zaliczył 10 gola w sezonie i tym samym zapewnił zwycięstwo ekipie z Nowego Jorku.

Mecz w Madison Square Garden obserwowało ponad 18 tysięcy fanów hokeja.

Mimo porażki New Jersey Devils prowadzi w Grupie Atlantyckiej. „Diabły” mają na koncie 35 punktów. Tuż za nimi w tabeli są New York Rangers z 34 „oczkami”.

NY Rangers – New Jersey 1:0, dogrywka
NYR: B. Shanahan