NHL: Karne w Atlancie i Anaheim. Klęska Colorado

Minionej nocy bardzo zacięte spotkania obejrzeli kibice w Atlancie i Anaheim. Oba z nich kończyły się rzutami karnymi. Ale tylko w jednym wypadku na korzyść gospodarzy. Klęska Colorado Avalanche na własnym lodowisku.

Wreszcie wygrali

„Drozdy” z Atlanty wreszcie odniosły zwycięstwo przed własną publicznością. Ich tryumf jednak rodził się w ogromnych bólach i aby go ostatecznie odnieść potrzebne były rzuty karne. Ale sukces tym bardziej cenny, że odniesiony nad mocną ekipą Vancouver Canucks.
Logo Atlanta Thrashers / Fot. 1
„Orki” z Vancouver przyjechały do Atlanty z przekonaniem o łatwym zwycięstwie nad słabo grającą w tym sezonie ekipą Thrashers. Jednak przeżyli spory zawód, bowiem miejscowi stawili im silny opór i nie dali się pokonać. Każda z tercji kończyła się remisem 1:1, zaś w dogrywce żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W Vancouver dobrze zagrali bracia Sedinowie. Henrik zdobył dwie bramki i asystę, zaś Daniel strzelił bramkę i zaliczył dwie asysty. W barwach „Drozdów” swoje kolejne bramki zdobyli Wiaczesław Kozłow (16 trafienie w sezonie) i Ilja Kowalczuk (13).

Decydujące trafienie w rzutach karnych należało do Erika Christensena, który sprytnym strzałem pokonał Jasona LaBarberę. Blisko 15 tysięcy fanów w Philips Arena mogło świętować wiktorię swoich ulubieńców 4:3.

Wysokie loty „Lotników”

Cenny wyjazdowy sukces odnotowali gracze Philadelphia Flyers, którzy po rzutach karnych pokonali 5:4 Anaheim Ducks.

Spotkanie było bardzo wyrównane, o czym świadczy to, że każda tercja kończyła się remisem. W pierwszej na prowadzenie wyszli goście po golu Ossi Vaananena. Miejscowi wyrównali za sprawą trafienia Coreya Perry na pół minuty przed końcem.