NHL: Klęska "Pingwinów" w meczu z drużyną z Tampa Bay

Paweł Kaleski
Logo Pittsburgh Penguins
Logo Pittsburgh Penguins Paweł Kaleski
Prawdziwą klapą Pittsburgha zakończyło się drugie starcie z ekipą Tampa Bay. Na własnym terenie "Pingwiny" przegrały 1:5. Kolejne wygrane zanotowały Washington Capitals i Vancouver Canucks.

Ci którzy liczyli na łatwą przeprawę gospodarzy srodze się zawiedli. Początek spotkania był bardzo nerwowy i często dochodziło do rękoczynów z obu stron. W drugiej minucie gry, gdy obie drużyny miały po jednym graczu na ławce kar, szybką kontrę wyprowadził Eric Brewer z Tampa Bay. Przejechał z krążkiem całe lodowisko i chytrym strzałem pokonał Marca Andre Fleuri’ego.

W 7 minucie było już 2:0. Grający w liczebnej przewadze goście wywalczyli krążek w narożniku lodowiska, Simon Gagne zagrał do Vincenta Lecavalier i ten z najbliższej odległości zdobył bramkę.

Zupełnie nie radzących sobie w tej tercji graczy Pittsburgha dobił w 18 minucie Nate Thompson. Kolejna szybka akcja „Błyskawic” zakończyła się strzałem ze skrzydła Stevie Downi’ego, jednak ku rozpaczy miejscowych kibiców odbity przez bramkarza krążek trafił wprost na kij Nate Thompsona, który uderzeniem do pustej bramki podwyższył na 3:0.

Druga tercja to nieustający napór gospodarzy, jednak mimo okresów gry w przewadze ich chaotyczne ataki nie przynosiły skutku. Tymczasem goście groźnie kontratakowali i stwarzali bardzo dogodne sytuacje strzeleckie (szczególnie Steven Stamkos).

Napór miejscowych zwieńczony został golem w 30.minucie spotkania. Katastrofalny błąd popełnił goalkeeper Lightnings Dwayn ARoloson, który wyjechał za bramkę i nie trafił w krążek. Ten został przejęty przez Aarona Ashama. Szybkie podanie do Craiga Adamsa i zrobiło się 1:3.

Taki obrót sprawy jeszcze bardziej wzmógł ataki „Pingwinów”, którzy raz po raz ostrzeliwali bramkę „Błyskawic” (chociażby strzał Marca Letestu w słupek).Jednak wynik pozostawał nie zmieniony.

W odpowiedzi padła bramka dla przyjezdnych autorstwa Martina St. Louis. Zaskoczył on bramkarza Pittsburgha strzałem z bardzo ostrego konta i zrobiło się 1:4 (było to trafienie w przewadze).

Czwarta bramka wyraźnie podcięła skrzydła gospodarzom i w trzeciej tercji atakowali oni już bez większego przekonania. W końcówce meczu wycofali nawet bramkarza, aby zdobyć kolejną bramkę, ale manewr ten przyniósł sukces …Tampie. Krążek do pustej bramki posłał Mattias Ohlund.

Zwycięstwo 1:5 zespołu z Florydy
i w rywalizacji do 4 zwycięstw jest 1:1