NHL: Kolejne trafienie Wojtka Wolskiego!

Bramka Wojtka Wolskiego dała zwycięstwo w dogrywce Colorado nad Ottawą. Steven Stamkos z Tampa Bay zdobył swojego pierwszego hat tricka w NHL. Do zwycięskiej passy powrócili Boston Bruins.

Po porażkach z San Jose i New Jersey, a więc największymi rywalami w lidze, gracze Boston Bruins nareszcie odnieśli wygraną. We wtorkowy wieczór w dobrym stylu pokonali na wyjeździe „Huragany” z Caroliny. Decydująca okazała się trzecia tercja tego spotkania.

Jeśli ktokolwiek liczył, że w meczu w Raleigh „Niedźwiadki” także poniosą klęskę, to mocno się przeliczył. Wprawdzie po pierwszych dwóch tercjach było tylko 2:1, ale w ostatniej odsłonie Bruins nie dali szans rywalom. Aż trzy z ich 13 strzałów w tej tercji lądowały w bramce Cama Warda, a że sami nie pozwolili rywalom na zdobycie żadnej bramki, to ostatecznie odnieśli efektowne zwycięstwo 5:1.

W barwach przyjezdnych bramkę i asystę zaliczył Patrice Bergeron, zaś David Krejci zdobył 20 gola, oraz dołożył 39. asystę. Honorowe trafienie dla Canes było dziełem autorstwa Matta Cullena, który w 11. minucie wyprowadził miejscowych na prowadzenie kończąc akcję Raya Whitneya i Dennisa Sidenberga.

Kolejna bramka Wolskiego

Bramka zdobyta w drugiej minucie dogrywki przez Wojtka Wolskiego pozwoliła drużynie Colorado Avalanche na odniesienie zwycięstwa 3:2 we własnej hali nad Ottawa Sentors. Dla „Senatorów” była to pierwsza porażka po serii pięciu kolejnych wygranych.

Mecz rozpoczęli znakomicie Sens, bowiem już w 17. sekundzie Andy Raycrofta pokonał Ryan Shannon. Wszystkie tercje w tym spotkaniu kończyły się remisowo i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej gospodarze oddali tylko dwa strzały, ale jeden z nich okazał się zwycięski. W drugiej minucie dodatkowego czasu gry Marek Svatos wyprowadził dwójkową kontrę wraz z Wojtkiem Wolskim i ten zdobył swoją 12 bramkę w tegorocznych rozgrywkach, zapewniając tym samym wygraną ekipie Avs.

Hat trick Stamkosa

Numer jeden w przedsezonowym drafcie Steven Stamkos zaliczył swojego pierwszego hat tricka w NHL. Do strzelenia trzech bramek młody zawodnik Tampa Bay potrzebował oddania raptem 3 strzałów, co oznacza, że każde jego uderzenie znajdowało drogę do bramki Cristobala Hueta. Jednak wyczyn Stevena Stamkos nie pomógł jego ekipie. „Błyskawice” ostatecznie przegrały na własnym lodzie 3:5 z Chicago Blackhawks.