Facebook Google+ Twitter

NHL: Lockout wciąż trwa. Co na to zawodnicy? Wyjeżdżają do Europy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-10-21 12:13

W dalszym ciągu nie doszło do porozumienia między NHL (Narodowa Liga Hokeja), a organizacją zawodników NHLPA w sprawie nowego Układu Zbiorowego Pracy, który wygasł 16 września tego roku. Jak zawsze chodzi o pieniądze.

Wojtek Wolski / Fot. Michael Miller, CC3.0Dopóki nie zostanie podpisana nowa umowa, anulowane zostały wszystkie spotkania, choć wciąż istnieje możliwość rozegrania pełnego sezonu (82 mecze każdej z drużyn). Żeby do tego doszło musi dojść do porozumienia do 25 października, czas jednak ucieka nieubłaganie, a końca negocjacji wciąż nie widać.

Tymczasem część zawodników na czas lockoutu zdecydowała się nie czekać, tylko wyjechać do Europy. Podobnie jak w przypadku lockoutu NBA z zeszłego roku, kluby ze Starego Kontynentu z otwartymi ramionami przyjmują zawodników z USA. Już teraz europejscy kibice mogą oglądać m.in. Szweda Nicklasa Bäckströma (od 20 października związany z rosyjskim klubem Dynamo Moskwa), czy Wojtka Wolskiego, kanadyjskiego hokeistę polskiego pochodzenia, który podpisał kontrakt z Ciarko PBS Bank Sanok (jest to pierwszy polski klub, który ten zawodnik będzie reprezentował, wcześniej grał jedynie w Kanadzie i USA).

Obecny lockout jest trzecim w historii ligi NHL. Wcześniejsze miał miejsce w sezonach 1994/1995 oraz 2004/2005. Wszystkie trzy lockouty odbyły się za kadencji Gary'ego Bettmana, który nieprzerwanie od roku 1993 utrzymuje się na stanowisku komisarza ligi.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.