NHL: Mocni "Strażnicy", odrodzenie Canucks

W niedzielę na taflach NHL rozegrano tylko dwa spotkania. W obu spotkaniach lepsi okazali się gospodarze. Rangersi pokonali Anaheim, zaś wracająca do formy drużyna z Vancouver po rzutach karnych wygrała z Dallas.

Logo NHL / Fot. 1Spotkanie nowojorskich „Strażników”, z „Kaczorami” z Anaheim miało niecodzienny przebieg. Pierwsze dwie tercje nie przyniosły żadnych bramek, zaś rozstrzygnięcie padło w ostatniej części gry. Na uwagę zasługuje fakt, że w pierwszych dwudziestu minutach tego spotkania ekipa z Anaheim zdołała oddać raptem jeden strzał na bramkę strzeżoną przez
Stephena Valliquete’a.

Z całą pewnością nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Anaheim. W całym spotkaniu zdołali oni oddać raptem 18 strzałów przy, aż 38 próbach gospodarzy. Ostatnia część gry to popis skuteczności Rangersów. Najpierw w 43. minucie popisowo rozegrali oni grę w przewadze i sprytnym strzałem ze skrzydła Ales Kotalik zdobył pierwszą bramkę. Dziesięć minut później kolejna gra w przewadze miejscowych dała im bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Artem Anisimow, wykorzystując znakomite podanie zza bramki od Vaclava Prospala.

Wynik spotkania na 3:0, dla gospodarzy ustalił chwilę później Dan Girardi posyłając krążek do pustej bramki „Kaczorów”.

Odrodzenie Canucks

Loui Eriksson z Dallas Stars / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Loui_Eriksson.JPGWyraźnie do formy po katastrofalnym początku rozgrywek wróciła ekipa Vancouver Canucks. Minionej nocy po pasjonującym boju pokonali oni 4:3 na własnym lodzie Dallas Stars. Rozstrzygnięcie padło w rzutach karnych. Mimo, że to goście oddali w całym meczu więcej strzałów (35-25), to jednak dzięki dobrej postawie Roberta Luongo w bramce miejscowych, to ci ostatni zgarnęli komplet punktów.

Gola i asystę dla Stars zaliczyli Mike Ribeiro i Brad Richards. Dwie asysty w szeregach Canucks odnotował Mikael Samuelsson.