NHL: New Jersey Devils wyeliminowani

Paweł Kaleski
Ekipa "Diabłów" z New Jersey po porażce 3:5 na własnej tafli z New York Rangers odpadła w pierwszej rundzie rozgrywek o Puchar Stanley'a. W całej serii Rangers okazali się lepsi 4:1.

Kolejną drużyną, która zagra w drugiej rundzie play off jest zespół New York Rangers. Nowojorczycy minionej nocy po raz czwarty pokonali New Jersey Devils i tym samym zapewnili sobie awans. Seria zakończyła się na korzyść Rangersów 4:1. Ostatnie spotkanie w East Rutherford występujący w roli gości zawodnicy New York Rangers wygrali 3:5.

Ponad 17 tysięcy kibiców w Prudential Center mocno liczyło na to, iż ich ulubieńcy przedłużą rywalizację w rozgrywkach posezonowych z lokalnym rywalem. Początek spotkania zdawał się potwierdzać nadzieje fanów Devils, bowiem krążek do bramki gości w 5. minucie posłał Brian Gionta. Jednak dwadzieścia sekund później był już remis, gdyż Martina Brodeur’a pokonał Michal Rozsival. I od tej pory miny kibiców New Jersey rzedły z minuty na minutę. Całą pierwszą tercję Rangers wygrali 1:3. Kolejne bramki strzelili Jaromir Jagr i Scott Gomez.

W następnych odsłonach zespoły zdobyły jeszcze po dwie bramki i ostateczny wynik 3:5 dla przyjezdnych stał się faktem. Gospodarzom nie pomogło nawet to, że w całym meczu oddali więcej strzałów (bilans 26 do 23), jednak popełnili zbyt wiele błędów w defensywie, a także nie najlepiej radzili sobie w ataku, gdzie napotkali na dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza nowojorskiej ekipy Henrika Lundqvista.

Z całą pewnością kibice „Diabłów” mocno przeżyją klęskę swoich ulubieńców, bowiem po nie najlepszym początku całych rozgrywek New Jersey rozkręciło się i mogło się wydawać, że w play off nadal utrzymają dobrą formę. No, cóż najbliższa okazja już za rok.