NHL. New York Rangers górą nad Washingtonem

W trzecim spotkaniu ćwierćfinałowym Konferencji Wschodniej Rangersi nareszcie zdołali zwyciężyć nad drużyną ze stolicy Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu zwycięstwu na własnym lodowisku Strażnicy uchronili się od demotywującego wyniku 3:0.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył w 2. tercji Erik Christensen po podaniu Wojtka Wolskiego. Christansen wpakował krążek do siatki z tak niezwykle ostrego kąta, że naprawdę trudno uwierzyć, iż było to możliwe. Jeszcze przed zakończeniem 2. tercji „Stołeczni” byli jednak w stanie doprowadzić do remisu. Alex Ovechkin zmienił kierunek zmierzającego w stronę bramki krążka, wystrzelonego przez Arnott’a, zaskaując tym samym H. Lundqvist’a.

Do niesamowitej sytuacji doszło na koniec 2. tercji, kiedy to krążek miał minąć linię bramki równo z dźwiękiem kończącym tercję. Po analizie video stwierdzono jednak, że linia bramki została przekroczona minimalnie po upływie regulaminowych 20 minut. W myśl przysłowia „co się odwlecze, to nie uciecze”, w 8. minucie trzeciej tercji podbramkową sytuację zamienił na gola Vinny Prospal dając „Rangersom”przewagę 1. oczka.

W 15. minucie 3 tercji podobną do Pospala sytuację wykorzystali tym razem „Stołeczni”, kolejny raz doprowadzając mecz do równowagi. Kiedy wydawało się, że będziemy mieli dogrywkę, na półtorej minuty przed końcem 3. tercji zza siatki Neuvirth’a wyjechał Brandon Dubinsky z wąsem podobnym do Adama Małysza, pchnął krążek, który uniósł się wysoko nad bramkarzem, a następnie odbiwszy się od ramienia obrońcy Washingtonu Karl’a Alzner’a wpadł do bramki dając Rangersom niebagatelne zwycięstwo.