NHL: New York Rangers w play-off!

Po wspaniałym zwycięstwie "Strażników" nad New Jersey Devils i sromotnej porażce Caroliny z Tampą poznaliśmy ostateczną ósemkę Konferencji Wschodniej, która będzie walczyć o Puchar Stanleya.

Jay Leach z numerem 33 (New Jersey Devils) w konfrontacji z Wojtkiem Wolskim (New York Rangers) / Fot. Photo by Jonathan Klein/Licencja Getty Images)Konferencja Wschodnia rozstrzygnięta. Jeszcze do dzisiaj nie wiadomo było czy ostatnią drużyną, która awansuje do finałów będzie Carolina Hurricanes czy New York Rangers. Wszystko zależało od dzisiejszej konfrontacji walczącej o awans Caroliny z Tampą, która już dawno zapewniła sobie awans do play-off, a więc wynik dzisiejszego spotkania nie miał dla niej większego znaczenia.

"Błyskawice" postanowiły jednak dzisiaj zagrać rolę psotnika i zagrały wspaniały mecz przed publicznością.... Caroliny. Po 14 minutach pierwszej tercji na tablicy wyników mieliśmy już rezultat 3:0 dla Tampy. Druga tercja do 11. minuty była bezbramkowa, kiedy Cam Ward z Tampy po podaniach Lecavalier & M. St Louis wystrzelił krążek spomiędzy kół wznowienia gry, zwiększając przewagę nad Huraganami do czterech oczek. Kontaktowego gola dla hokeistów z Caroliny zdobył w 14. minucie drugiej tercji Cory Stillman.

W 9. minucie 3. tercji przewagę drużyny z Tampy zmniejszył Chad LaRose, zdobywając drugiego gola dla gospodarzy. Wydawało się, że hokeiści Caroliny są jeszcze w stanie zmienić wynik na swoją korzyść, jednak na 2 min 16 sek do końca meczu Simon Gagne przechylił szalę zwycięstwa na stronę gości, zdobywając "empty net" gola. Ostatnim szóstym "empty net" golem "Błyskawice" przypieczętowały awans drużyny New Yor Rangers do play-off, pozbawiając tego jednocześnie hokeistów Carolina Hurricanes. Tym samy "Stołeczni" z Washingtonu poznali wreszcie swoich przeciwników w 1. rundzie play-off.