Facebook Google+ Twitter

NHL: Pogrom w Dallas

Dallas Stars rozgromili u siebie Rangersów z Nowego Jorku 10:2. Zwyciężył także Pittsburgh, ale Montreal nie dał rady Buffalo.

Logo Dallas Stars / Fot. 1Kapitalne spotkanie rozegrali minionej nocy hokeiści Dallas Stars. We własnej hali rozgromili New York Rangers 10:2.
Już pierwsza tercja pokazała, że tego wieczoru „Gwiazdy” będą świeciły naprawdę jasno. Jednej z czołowych drużyn Konferencji Wschodniej, jaką są nowojorscy „Strażnicy”, nie pomogła nawet niezła dyspozycja Nikołaja Żerdiewa, który zdobył dwa gole.

Ponad 18,5 tysiąca widzów udających się w piątkowy wieczór na mecz hokejowej ligi NHL do American Airlines Center w Dallas zapewne nie spodziewało się takiego widowiska. Ich ulubieńcy nie grają najlepiej w tym sezonie, zaś ich rywale to jedna z czołowych ekip. Ale nawet w najśmielszych marzeniach nie oczekiwali tak spektakularnego sukcesu miejscowej ekipy.

Kiedy w 14. minucie Nikołaj Żerdiew wyprowadził gości na prowadzenie, nikt w hali nie był tym szczególnie zdziwiony. Jednak już po pierwszej tercji na tablicy wyników widniał wynik 3:1 dla gospodarzy. Brian Sutherby, Mike Ribeiro i Brad Richards trafiali do bramki przyjezdnych w tej części gry.

Kiedy w drugiej tercji oba zespoły zdobyły po jednym golu jasnym stało się, że ostatnia część gry będzie bardzo ciężka dla zespołu Dallas, bowiem Rangers na pewno będą chcieli osiągnąć korzystny rezultat.
I owszem ostatnia tercja okazała się wręcz traumatyczna, tyle że dla …nowojorczyków.

Gospodarze rozpoczęli ostry atak w 45. minucie (gol fińskiego weterana Jere Lehtinena). Ale nikt jeszcze wtedy nie przypuszczał, że w całej trzeciej tercji oddadzą tylko 9 strzałów, a zdobędą aż 6 goli! Ta tercja okazała się prawdziwą męczarnią dla stojącego w bramce Rangersów Stephena Valiquette’a.
W 58. minucie James Neil zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu, a 10. dla ekipy Stars i tym samym ustalił ostatecznie wynik spotkania na 10:2 dla miejscowych.

Mike Ribeiro po meczu stwierdził, że taki występ wpłynie pozytywnie na formę całego zespołu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.