NHL: Porażki faworytów

Tylko San Jose z czołowych drużyn ligi potrafiło wygrać w czwartkowej kolejce spotkań. Po klęskach innych dobrych drużyn, "Rekiny" są najlepsze w lidze.

Logo NHL / Fot. Logo NHLCzwartek na lodowiskach NHL zdecydowanie nie należał do czołowych drużyn ligi. Jedynie San Jose Sharks pokonali swoich rywali i obecnie mają najlepszy dorobek pośród wszystkich ekip. Porażki zanotowały: Boston, Montreal i Detroit.

„Rekiny” na szczycie

Przed własną publicznością zespół San Jose odnotował kolejną wygraną, dzięki której wysunął się na czoło ligi. Tym razem „Rekiny” rozszarpały „Kojoty” z Phoenix. Coyotes jednak tanio skóry nie sprzedali. Wynik 2:0 pokazuje, że sukces gospodarzom nie przyszedł łatwo. Broniącego w bramce przyjezdnych Ilję Bryzgałowa zdołali pokonać tylko Christian Ehrhoff (26. min.) i Marcel Goc (60. minuta).

Dzięki 24 udanym interwencjom Jewgienij Nabokow zanotował swój czwarty w tym sezonie mecz bez straty gola (shutout). W całej lidze tylko czterech bramkarzy ma lepszy bilans w tej statystyce.

Boston poległ

Najlepsza drużyna Konferencji Wschodniej – Boston Bruins, przegrała na własnej tafli z New Jersey Devils 3:4. O losach spotkania zadecydowała dogrywka i gol już w drugiej minucie dodatkowego czasu gry Jamiego Langenbrunnera. W całym meczu skrzydłowy „Diabłów” zdobył dwa gole i asystę. Dobrze w barwach przyjezdnych wypadł także Trevis Zajac. Zaliczył on dwie asysty. 29 bramkę w sezonie zdobył najskuteczniejszy „Diabeł” Zach Parise.

Miejscowym nie pomogła dobra postawa Phila Kassel (2 asysty) i Marca Savard – gol i asysta. Aktywny był także Andrew Ference (4 strzały), ale nie potrafili oni powstrzymać tego wieczoru ekipy Devils.

Ponad 17 i pół tysiąca widzów w TD Banknorth Garden przeżyło spory zawód. Ich pupile w meczu na szczycie Konferencji Wschodniej ulegli liderom Dywizji Atlantyckiej. Sukces New Jersey pozwolił umocnić się tej drużynie na czele swojej grupy z 65 punktami. Boston ma 76 „oczek” i nadal jest najlepszy na Wschodzie.