NHL: Wygrana i awans Detroit Red Wings

Czwarte zwycięstwo odnieśli zawodnicy Detroit Red Wings i tym samym awansowali do kolejnej rundy rozgrywek. Bliskie awansu są też drużyny z Pittsburgha i Washingtonu. Anaheim Ducks odniosło cenny sukces w Nashville.

Awans Detroit

Zespól Detroit Red Wings jest pierwszą ekipą, której udało się awansować do II runy play off rozgrywek w hokejowej lidze NHL. „Czerwone Skrzydła” wygrały minionej nocy z ekipą Phoenix Coyotes 6:3 i była to ich 4 wygrana w serii.

Gracze „Kojotów” z Arizony polegli w trzech poprzednich meczach mimo zaciętej walki i ogromnemu poświęceniu. Często byli bardzo blisko dopadnięcia rywala, ale za każdym razem w ostatecznym rozrachunku okazywali się gorsi. Nie inaczej było i w ostatnim meczu. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, jednak Detroit doprowadzało do remisu.

Decydujący cios ekipa przyjezdnych zadała w trzeciej tercji, kiedy to zdobyła trzy gole nie tracąc żadnego. W barwach Red Wings dobrze wypadł Patrick Eavs zdobywca dwóch bramek. Gola i dwie asysty dodał Dan Cleary. Bramkarz gości Jimmy Howard popisał się 24 udanymi interwencjami.

Cała seria zakończyła się zwycięstwem Detroit 4:0. Kibicom i graczom Phoenix nie pozostało nic innego jak czekać na początek nowego sezonu.

Anaheim wyrównało

Zespół „Kaczorów” z Anaheim w swoim czwartym występie przeciwko Nashville Predators odniósł drugie zwycięstwo, czym doprowadził do stanu 2:2 w całej rywalizacji. W środę Ducks wygrali na tafli rywali 6:3.

Zespół przyjezdny znakomicie zaprezentował się na początku spotkania i w trzeciej tercji. Te fragmenty meczu okazały się kluczowe dla końcowego rezultatu spotkania. Po 5 minutach gry goście prowadzili 2:0, co spowodowało, że Nashville musiało już od początku mocno gonić rywali.

I kiedy po dwóch tercjach był remis 3:3, a fani gospodarzy liczyli na korzystne rozstrzygnięcie, zespół Anaheim włączył drugi bieg i zdecydowanie odjechał swoim przeciwnikom. „Kaczorom” wystarczyło ledwie siedem minut trzeciej tercji, aby zdobyć trzy kolejne bramki i zapewnić sobie wygraną w tym spotkaniu.

Gola i dwie asysty w barwach Anaheim Ducks zdobył najlepszy strzelec regular season Corey Perry. Kolejne trafienie zaliczył także Ryan Getzlaf.