61217 miejsce

NHL: Zwycięstwo i przedłużone nadzieje Chicago

Za nami noc wielu emocji i bramek na taflach NHL. Chicago Blackhawks zdołali wygrać z Vancouver Canucks, czym przedłużyli swoje nadzieje na awans. Los Angeles Kings zaliczyli kompromitująca wpadkę z San Jose.

Pogrom w Chicago

Wspaniałe hokejowe widowisko obejrzeli kibice Chicago Blackhawks w wykonaniu swoich ulubieńców. Stojący nad przepaścią obrońcy Pucharu Stanleya (w serii do 4 zwycięstw przegrywali 0:3), w czwartym spotkaniu z Vancouver Canucks nie dali najmniejszych szans najlepszej drużynie regular season wygrywając 7:2.

Już początek spotkania pokazał, że tym razem to Chicago będzie nadawało ton wydarzeniom na tafli. Pierwsza tercja wprawdzie zakończyła się wynikiem 1:1, ale bardziej aktywni byli właśnie gracze miejscowej ekipy.

Prawdziwy show rozpoczął się w drugiej odsłonie meczu. W 26. minucie spotkania Chicago nie tylko wyszło na prowadzenie, ale także zdołało je podwyższyć. Trafienia w odstępie kilkunastu sekund zaliczyli Brian Campbell i Duncan Keith. Kiedy pod koniec drugiego starcia padły kolejne dwie bramki dla "Czarnych Jastrzębi" stało się jasne, że tego spotkania nie mogą przegrać.

W trzeciej tercji kolejne dwa trafienia zaliczył dla gospodarzy Patrick Sharp (oba podczas gry jego zespołu w liczebnej przewadze). Swoja skuteczna grą miejscowi odebrali chęć do gry znakomicie spisującemu się do tej pory w całej batalii bramkarzowi Vancouver Roberto Luongo. Po stracie 6. bramki ustąpił on miejsca między słupkami bramki Canucks Cory Schnneiderowi.

Pod koniec spotkania drugą bramkę dla gości zdobył Daniel Sedin i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chicago aż 7:2.