Facebook Google+ Twitter

Niania elektroniczna - jak dokonać właściwego zakupu?

Dzięki elektronicznej niani rodzice mogą mieć pewność, że maluszkowi nic się nie dzieje. Rynek jest tak nasycony, że znalezienie właściwego i odpowiadającego ich wymaganiom urządzenia, jest prawie niemożliwe.

Dzięki elektronicznej niani rodzice mogą mieć pewność, że maluszkowi nic się nie dzieje. Rynek jest tak nasycony, że znalezienie właściwego i odpowiadającego wymaganiom rodziców urządzenia jest prawie niemożliwe. Jedno czy dwukierunkowa? Analogowa czy cyfrowa? A może z monitorem oddechu?

Poniżej kilka wskazówek, które ułatwią właściwy wybór.

Przejrzystość odbioru

niania cyfrowa / Fot. SVAT Electronics/ lic. Creative commons/ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7c/Monitor_&_Camera_1_copy.jpgJakość odbioru jest ważną, o ile nie najważniejszą cechą dobrej niani elektronicznej. Większość niań przypomina krótkofalówkę, zresztą działa na takich samych zasadach. Przecież zadaniem niani jest przekazanie rodzicom, kiedy dziecko się obudzi i płacze. Rynek oferuje sporo niań analogowych, ich dźwięk często może być zniekształcony i zakłócony przez inne odbiorniki (np. CB radio). Dla mieszkańców ruchliwych, głośnych miejsc lepszym wyborem będzie więc niania cyfrowa. Charakteryzuje się czystością dźwięku, ma więc mniej zakłóceń i zniekształceń.

Kompaktowa i przenośna

Jeżeli rodzice chcą swobodnie wykonywać domowe obowiązki, kiedy maluszek śpi, wybrana przez nich niania powinna być wygodna , lekka i łatwo przenośna. Dodatkowo powinna mieć regulację głośności, żeby dźwięki nie były zakłócane przez szelest, np. w kieszeni.

Bodziec wzrokowy

Będąc w głośnym miejscu, albo oglądając film, dużym ułatwieniem są nianie z lampką zapalającą. Dają znak kiedy dzieje się coś w pokoju maluszka. Są też nianie z sygnałem wibracyjnym, który daje znać kiedy dziecko płacze.

Sygnał słabej baterii

Żaden rodzic na pewno nie chciałby znaleźć się w sytuacji, kiedy poziom baterii jest zbyt niski i nie będzie miał możliwości usłyszenia płaczu dziecka. Większość elektronicznych niań jest wyposażonych w sygnał słabej baterii. Kiedy przyjdzie pora, odbiornik da znak, że należy naładować nianię.

Zasięg

Szczególnie ważną rzeczą dla właścicieli dużych domów jest zasięg niani. Powinni wybrać taką, której sygnał będzie dostępny z większej odległości. Najlepiej kupić wówczas nianię z zasięgiem powyżej 500 m. Nie można też zapominać o zwróceniu uwagi na zasięg w przestrzeni zamkniętej, bo ściany w pomieszczeniach często mogą obniżać jakość odbioru.

Częstotliwość

Najlepiej wybierać nianie, które mają możliwość wyszukania właściwej częstotliwości. Co oznacza właściwa? Oczywiście taka, która będzie miała najmniej zakłóceń z innych urządzeń. Rodzice nie usłyszą wówczas, np. płaczu dziecka z innej niani. Warto rozejrzeć się też w nianiach, które samodzielnie przełączają kanały, jeżeli pojawia się zbyt dużo zakłóceń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A ja się z tym nie zgodzę. Elektroniczna niania na pewno nie zaciera instynktów macierzyńskich, jest jedynie ich wsparciem. Jeżeli już mamy mówić o zacieraniu instynktów to proszę sobie wyobrazić, np. poduszkę z rękami symulującymi dotyk matki www.pregnancystore.com/zaky.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.N.
  • A.N.
  • 27.02.2012 20:10

Jestem przeciwnikiem tego typu opieki nad dziećmi! Nie prowadzi to do niczego dobrego, zacierają się podstawowe instynkty macierzyńskie. Wygodnictwo rodziców stosujących tego typu wynalazki, pozbawia dzieci tego, co najpiękniejsze. Więcej na ten temat - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.