Nic dwa razy się nie zdarza. Porażka Azotów Puławy w Płocku

Nie udało się szczypiornistom Azotów Puławy po raz kolejny w tym sezonie urwać punktów mistrzom Polski Orlenowi Wiśle Płock. Podopieczni Marcina Kurowskiego przegrali z utytułowanym przeciwnikiem.

Puławianie wybrali się na mecz do Płocka osłabieni brakiem reprezentanta Polski Piotra Wyszomirskiego, który narzeka na bóle kręgosłupa, a także przywróconego w zeszłym tygodniu do treningów z drużyną Wojciecha Zydronia. W szeregach drużyny gospodarzy zabrakło natomiast kontuzjowanych Arkadiusza Miszki i Joakima Backstroma.

Początek spotkania należał do zespołu mistrzów Polski, których gra zarówno w obronie, jak i w ataku, musiała się podobać ich kibicom. Dobra gra pozwoliła płocczanom szybko wypracować przewagę. Po 15 minutach walki, przy stanie 8:2 dla Wisły, o czas poprosił szkoleniowiec Azotów Puławy Marcin Kurowski.

Cenne wskazówki i uwagi trenera Kurowskiego podziałały na zawodników. Słynący z dobrej gry w obronie puławianie poprawili swoją grę w tym elemencie, co zaowocowało zmniejszeniem strat do trzech bramek na pięć minut przed końcem pierwszej połowy (10:7). Szybkie odrobienie strat podrażniło drużynę Wisły Płock, która znakomicie zagrała końcówkę pierwszej części spotkania i z pięciobramkową przewagą schodziła do szatni na przerwę (13:8).

Druga połowa rozpoczęła się znów od dominacji drużyny mistrza Polski, która w ciągu kwadransa drugiej części gry zdobyła siedem bramek, tracąc cztery (20:12). Dwudziestą bramkę dla gospodarzy zdobył nowy zawodnik Wisły, Duńczyk Kenneth Olsen, który pojawił się na parkiecie na początku drugiej połowy. Swój debiut może zaliczyć do udanych.

Skrzydłowego mistrza kraju z pewnością zapamięta Maciej Stęczniewski. Olsenowi udało się zdobyć bramkę, lobując bramkarza puławskiej drużyny.