Facebook Google+ Twitter

NIC O NAS BEZ NAS - nie mamy alternatywy

W naszym kraju teoretycznie "rządzi lud". Praktycznie on tylko jest kibicem "elit" politycznych który ma prawo raz na cztery lata uczestniczyć w powszechnym sondażu popularności ludzi chorych na władzę. Najwyższy czas to zmienić.

Podstawowym postulatem Solidarności i ideą pokojowej zmiany systemu politycznego w 1989 roku jak wiemy była myśl zawarta w haśle: Nic o nas bez nas. Dwadzieścia lat funkcjonowania przyjętego przy okrągłym stole systemu politycznego nazwanego „demokracja przedstawicielska” udowodniło ponad wszelką wątpliwość, że system ten ma niewiele wspólnego z „rządami ludu”. Faktycznie to nie są rządy ludu lecz jego przedstawicieli. Lud jest tylko kibicem, który ma obywatelskie prawo uczestniczenia raz na cztery lata w powszechnym sondażu popularności kandydatów na przedstawicieli.

Czy umowa-zlecenie w której zleceniodawca przekazuje wszelkie swoje uprawnienia usługodawcy jak prawo do zobowiązań finansowych, militarnych, zrzekania się części swojej niezależności, ustalania sobie samemu wysokości wynagrodzenia za usługę, sponsorowania swojej reklamy i tp.
bez bieżącej kontroli i prawa veta oraz bez realnej możliwości wnoszenia do niej korekty przez zleceniodawcę - jest umową uczciwą?

Według oficjalnych statystyk, jak podała „Rzeczpospolita”, aktualny dług publiczny w przeliczeniu na jednego obywatela Polski wynosi obecnie około 17 tys. zł. Naprawdę jest on znacznie wyższy i „dzięki” naszym przedstawicielom niezależnie od koniunktury stale szybko rośnie. Czy tak być musi? Czy nasza przyszłość musi być zagrożona? Nie!

Powinniśmy naszą umowę społeczną istotnie zmienić. My Naród powinniśmy mieć zagwarantowane realne prawo bieżącej kontroli pracy naszego usługodawcy, prawo veta wszystkich wątpliwych jego decyzji oraz realne prawo inicjatywy ustawodawczej i bieżącej korekty tzw. umowy społecznej. Prawo ustalenia naszemu usługodawcy (politykom) jego warunków „pracy i płacy”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zdzisławie piszesz o rzeczach podstawowych jakie już dawno powinny obowiazywać w tym kraju nad Wisłą , niedawno właśnie w kraju alpejskim przeporwadzono taikie referendum na tem dla nich ważny i pomimo że naród powiedział w nim co myśli , spotkało się to z wręcz "frontalnym" atakiem medialnym na ten niewielki kraj i jej społeczność. Myślę że masz zdecydowaną rację w tym co piszesz ale czy wiesz jak tym samym się narażasz ekipie WŁADZY?????? przecież oni zrobia wszystko żeby narodwi nie dać takich uprawnień , robią to z premedytacją i wspólnie i w porozumieniu.
Co może dziś polski obywatel - nic tylko iść na wybory i wrzucić swój głos ???????? do takiego został doprowadzony poziomu czyli "chłopca do bicia" o tym fakcie świadczy coraz niższa frekwencja ostatnio 24.5% , jak tak dalej pójdzie to będzie wybirać 10% obywateli ale żeby ich odwołac to trzeba 30% frekwencji??????
Za chilę powstanie KASTA POLITYCZNA jako oderwana od rzeczywistosci grupa "trzymająca władzę" a reszta będzie tylko mogła być KLAKIERAMI ich idiotyzmów i wizji z kosmosu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysiu

Przesyłam Ci link mojego wystąpienia w UMCS.

Pozdrawia serdeczie

Zdzich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.