Facebook Google+ Twitter

"Nić" - premiera filmu LGBT na dużym ekranie

Już 8 października kinowa premiera "Nici" - najnowszego filmu z Claudią Cardinale. Film jest z gatunku LGBT.

8 października na ekrany polskich kin wejdzie „Nić” - najnowszy film z Claudią Cardinale, znaną m. in. z roli w „Osiem i pół” Federica Felliniego. Jest to premiera filmu z gatunku LGBT (Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders).

"Nić" / Fot. materiały prasowe
Trzydziestoletni Malik (Antonin Stahly) wraca do rodzinnego domu w Tunezji po wieloletnim pobycie w Europie. Poznaje Bilala (Salim Kechiouche) - przystojniaka zatrudnionego w roli służby przez matkę (Claudia Cardinale). Obaj mężczyźni są sobą zafascynowani, szybko kiełkuje między nimi uczucie. Sielankę zakłóca strach przed ujawnieniem orientacji seksualnej, który coraz bardziej paraliżuje Malika. Czy miłosna euforia pomoże mu zwalczyć uprzedzenia i naprawić relacje z matką?
"Nić" / Fot. materiały prasowe
Reżyser Mehdi Ben Attia w sposób lekki i bez zadęcia porusza problemy przełamywania stereotypów, problemu mezaliansu i akceptacji syna homoseksualisty. Ta optymistyczna historia o rozgrzeszeniu własnych uczuć i zerwaniu tytułowych sideł nici to udana próba konfrontacji naszych poglądów i skłonności do oceniania z przeżyciami Malika. Ucztę dla zmysłów doskonale dopełniają estetyczne zdjęcia przeplatane z nastrojową muzyką.

"Nić pomaga zrozumieć, że należy zaakceptować inność we własnym życiu (...) Rzeczywistość przeplata się tu z oniryczną aurą, która przenika cały film" - Claudia Cardinale.
"Nić" / Fot. materiały prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

CC Claudia Cardinale -była Sex- Gwiazda włoskiego filmu, a dzisiaj?...Z "nicią" rozżewnienia wspominam tamto boskie kobiece Ciało; faktycznie: Wąż zakręcił się i złapał w paszczę swój Ogon;))) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.