Facebook Google+ Twitter

Nick Cave założył wirtualne muzeum. Każdy może być kuratorem Museum of Important Shit

Nick Cave założył Museum of Important Shit. Jego zadaniem ma być katalogowanie rzeczy, które przypominają nam o ważnych momentach. Muzeum dostępne jest wirtualnie.

 / Fot. 20000daysonearth.comPoczątkiem Museum of Important Shit była guma do żucia Niny Simone. Artystka przykleiła ją do fortepianu. Gumę odkleił Warren Ellis, muzyk współpracujący z Cave'm i nosił ją niczym skarb, zawiniętą w ręczniku - czytamy na stronie muzeum.

Idea jest prosta. Każdy może "wystawić" w wirtualnym muzeum własny eksponat. Wystarczy spełnić dwa warunki: posiadać konto na Twitterze i mieć ukończone 16 lat.

Obecnie znajduje się w nim około 350 eksponatów. Mają one dla wystawiających wartość sentymentalną. Znajdziemy wśród nich pierwszy komputer PC, komiksy czy osłonę na koło zapasowe z obrazem konia.

Nick Cave umieścił na stronie całą kolekcję przedmiotów. Jednym z nich jest popiersie Jezusa, które artysta kupił w Buenos Aires. Działo się to w 1996 r. Muzyk spacerował z członkiem swojego zespołu, który wcześniej został pogryziony przez owady. Pod wpływem impulsu zakupił figurkę, która później zwiedziła z nim Europę.

Czytaj także: Lenny Kravitz: "tworzę przede wszystkim dla ludzi". 3 listopada muzyk zagra w łódzkiej Atlas Arenie


Adres strony muzeum jest dość nietypowy. 20000daysonearth.com to witryna filmu "20 tys, dni na Ziemi". To dokument o Nicku Cave'ie. Wokalista jest współautorem jego scenariusza. Obraz wyreżyserowali Jane Pollard i Iain Forsyth. Jego polska premiera zapowiedziana jest na 31 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.