Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

83081 miejsce

Nick Cave założył wirtualne muzeum. Każdy może być kuratorem Museum of Important Shit

Nick Cave założył Museum of Important Shit. Jego zadaniem ma być katalogowanie rzeczy, które przypominają nam o ważnych momentach. Muzeum dostępne jest wirtualnie.

 / Fot. 20000daysonearth.comPoczątkiem Museum of Important Shit była guma do żucia Niny Simone. Artystka przykleiła ją do fortepianu. Gumę odkleił Warren Ellis, muzyk współpracujący z Cave'm i nosił ją niczym skarb, zawiniętą w ręczniku - czytamy na stronie muzeum.

Idea jest prosta. Każdy może "wystawić" w wirtualnym muzeum własny eksponat. Wystarczy spełnić dwa warunki: posiadać konto na Twitterze i mieć ukończone 16 lat.

Obecnie znajduje się w nim około 350 eksponatów. Mają one dla wystawiających wartość sentymentalną. Znajdziemy wśród nich pierwszy komputer PC, komiksy czy osłonę na koło zapasowe z obrazem konia.

Nick Cave umieścił na stronie całą kolekcję przedmiotów. Jednym z nich jest popiersie Jezusa, które artysta kupił w Buenos Aires. Działo się to w 1996 r. Muzyk spacerował z członkiem swojego zespołu, który wcześniej został pogryziony przez owady. Pod wpływem impulsu zakupił figurkę, która później zwiedziła z nim Europę.

Czytaj także: Lenny Kravitz: "tworzę przede wszystkim dla ludzi". 3 listopada muzyk zagra w łódzkiej Atlas Arenie


Adres strony muzeum jest dość nietypowy. 20000daysonearth.com to witryna filmu "20 tys, dni na Ziemi". To dokument o Nicku Cave'ie. Wokalista jest współautorem jego scenariusza. Obraz wyreżyserowali Jane Pollard i Iain Forsyth. Jego polska premiera zapowiedziana jest na 31 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.