236 miejsce

Nico Rosberg został mistrzem świata Formuły 1. Lewisowi Hamiltonowi nie udało się pokonać Niemca

Nico Rosberg został mistrzem świata Formuły 1. Lewisowi Hamiltonowi nie udało się odebrać tytułu Niemcowi.

/ Fot. press focus/x-newsNico Rosberg mistrzem świata Formuły 1. W kończącym sezon wyścigu o Grand Prix Abu Dhabi Niemiec był drugi, tuż za Lewisem Hamiltonem.

Brytyjczyk był jedynym kierowcą, który mógł odebrać mistrzowski tytuł koledze z teamu Mercedes. Jednak mimo, że wygrał czwarte zawody z rzędu, nie zdołał odrobić strat w klasyfikacji generalnej, w której ostatecznie zgromadził o 5 punktów mniej od Rosberga. Dla 31-latka z Wiesbaden to pierwsze mistrzostwo w karierze, odniesione po dwóch sezonach zakończonych na drugim miejscu. Tym samym Niemiec powtórzył wyczyn swojego ojca, Keke Rosberga, który był najlepszym kierowcą Formuły 1 w 1982 roku.