Facebook Google+ Twitter

Nicolas Sarkozy na kolacji u Obamy?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-03-29 19:58

Prezydent Francji został zaproszony do Białego Domu przez Baracka Obamę. Jak informuje nadsekwańska telewizja LCI chodzi o cele polityczne. Obama chce nakłonić Sarkozy'ego do wysłania dodatkowych żołnierzy do Afganistanu.

Wizyta Sarkozy'ego w USA rozpoczyna się dzisiaj. To dla niego możliwość poprawy własnego wizerunku oraz chęć bycia ważnym partnerem politycznym USA. Jak informuje LCI prezydent Francji już od kilku miesięcy ubiegał się o to, by móc uczestniczyć w prywatnej kolacji. Obama zgodził się, mając powód - chce nakłonić Sarkozy'ego do wysłania dodatkowych żołnierzy do Afganistanu. Jednak to nie będzie proste, bo jak zaznaczył Rzecznik Pałacu Elizejskiego Francja nie wyśle dodatkowych żołnierzy, tylko dlatego, że chcą tego USA. Dotychczasowe stosunki pomiędzy prezydyntami były, lekko to określając, "chłodne".

Należy przypomnieć, że rok temu Obama zlekceważył zaproszenie Sarkozy'ego na przyjęcie w Pałacu Elizejskim oraz nie przywitał się z nim na szczycie G20.

To czy Obamie uda się namówić prezydenta Francji i jakie będą skutki wizyty Sarkozy'ego w USA dowiemy się dopiero po zakończeniu kameralnej kolacji w apartamentach Białego Domu.

Źródło: http://www.rmf24.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kawał drogi do tej kolacji. Czy zaserwują żabie udka?
Może dodatkowo zlokalizują na terytorium Francji baterię rakiet?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.