Facebook Google+ Twitter

Nicolas Sarkozy przez 40 minut rozmawiał z Dalajlamą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-06 18:08

Według Sarkozy'ego, Dalajlama zapewnił, ze nie domaga się niepodległości Tybetu. Do rozmowy doszło podczas konferencji "Solidarność dla przyszłości", zorganizowanej w Gdańsku z okazji 25. rocznicy przyznania Lechowi Wałęsie pokojowej nagrody Nobla. Wałęsa zaprowadził Nikolasa Sarkozy'ego do duchowego przywódcy Tybetu, po czym opuścił pomieszczenie.

Nicolas Sarkozy po zakończeniu spotkania powiedział dziennikarzom, że spełnił swoją obietnicę i spotkał się z Dalajlamą. Prezydent Francji powiedział, że duchowy przywódca Tybetu ze zrozumieniem odniósł się do jego obecności w czasie otwarcia olimpiady w Pekinie. Jak tłumaczył, Dalajlama życzył sobie, żeby te igrzyska były sukcesem władz chińskich, i takie były. Jednocześnie Dalajlama zapewnił, ze nie domaga się niepodległości Tybetu. Sarkozy podkreślił ze swej strony, jak ważna jest kontynuacja dialogu Dalajlamy z władzami chińskimi.

Nicolas Sarkozy przyjechał do Gdańska na szczyt szefów państw Grupy Wyszechradzkiej, państw bałtyckich, Bułgarii i Rumunii. Wygłosił też przemówienie w trakcie międzynarodowej konferencji "Solidarność dla przyszłości".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.