Facebook Google+ Twitter

Nicolas Sarkozy w Maroku rozmawia o TGV

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-30 09:43

Jak donosi "Le Monde", w czwartek 29 września francuski prezydent Nicolas Sarkozy wspólnie z królem Muhammadem VI otworzyli symbolicznie plac budowy pod przyszłe linie szybkiego ruchu, czyli francuskiego pociągu typu TGV (Train Grande Vitesse).

Nowa linia o długości 230 km pozwoli połączyć Casablankę poprzez Rabat z miejscowością Tanger. Prace przy budowie torów i niezbędnej infrastruktury potrwają do 2015 roku, a jak zapewnił prezydent Sarkozy, zostaną tutaj zatrudnieni pracownicy z wielu francuskich firm.

Dla króla Maroka Mohammeda VI realizacja tego projektu pozwoli pokazać się swoim poddanym w roli modernizatora kraju, co w obecnej, gorącej sytuacji w państwach arabskich i przed wyborami parlamentarnymi 25 listopada w Maroku, z pewnością nie jest bez znaczenia. Już dzisiaj pojawiają się zdania, jak np podaje Yalibaldi, że to przedsięwzięcie jest zupełnie bezużyteczne, a koszt 3 miliardów euro - absolutnie wygórowany.
(Marta Pycior)Najwięcej lajków na Facebooku:

Wiadomości24 to nie "spork" Nordwalla
LE: Legia w niesamowitym stylu pokonuje Hapoel 3:2
Piotr Hruszwicki na scenach Lyric Opera!
Wajda, Penderecki, Korzeniowski, Karolak popierają Platformę
Pomysł Palikota: Jarosław Kaczyński winny katastrofie smoleńskiej


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.
(marta pycior)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niemcy jako "durne"Goje-sfinansują idee Nowego Porządku Świata ,neobolszewicy dostarczą przywódców narodom nie napotykając żadnego sprzeciwu. Rządy różnych ludów tworzących św.republikę wpadną bez trudu w ręce przywódców neobolszewizmu .Wtedy stanie się możliwe dla bolszewickich władców obalenie prywatnej własności i wszędzie będą używać zasobów i bogactw państw.W ten sposób W XXI wieku spełniony zostanie zamiar posiadania wszelką własność ziemi tej Ziemi !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.