Facebook Google+ Twitter

Nicolas Sarkozy zalegalizuje małżeństwa homoseksualne?

Według informacji podanych 13 stycznia przez francuski dziennik "Libération", prezydent "trójkolorowych" miałby pochylić się nad stworzeniem prawnej możliwości zawierania związków małżeńskich przez osoby tej samej płci.

 / Fot. EPAPrzypomnijmy, że we Francji od roku 1999 związki homoseksualne reguluje prawo o zarejstrowanych związkach partnerskich. W taki związek mogą wstąpić osoby dowolnej płci. Prawnie są wtedy nazywane partnerami bądź partnerkami.

PACS (z francuskiego "Pacte civil de solidarité") daje takowej parze sposbność współodpowiedzialności za długi, reguluje zasady dziedziczenia spadku czy umożliwia składanie wspólnych deklaracji majątkowych. Jednak kwestie takie jak adopcja są dla osób znajdujących się w takiej relacji wciąż poza zasięgiem. Akurat właśnie na stworzeniu możliwości adopcji środowiskom homoseksualnym zależy najbardziej.

Nic więc dziwnego, iż wypuszczona w eter przez "Libération" informacja jakoby Nicolas Sarkozy zastanawiał się nad zalegalizowaniem małżeństw osób tej samej płci poruszyła francuskie społeczeństwo. Pod artykułami na ten temat na samym tylko portalu dziennika "Libération" znajduje się już ponad 260 komentarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

fujara
  • fujara
  • 15.01.2012 08:21

ten kto nie uznaje zwiazkow homoseksualnych jest dziwny i zacofany. przeciez kosciol takie zwiazki nie tylko uznaje ale i popiera.pedofilia u ksiezy nieukojony pociag seksualny zakonnic ksiezy.jak moze ksiadz kazac o rodzinie kiedy nie wie co to rodzina jest co moze mowic o wychowie dzieci kiedy nie ma wlasnych dzieci.to jest paranoja

Komentarz został ukrytyrozwiń
klemens cyk
  • klemens cyk
  • 14.01.2012 12:07

tak jest ....parujcie sie wszysc kazdy z kazdym........byle wam dobze bylo;;;;;;;mojsze NICOlas was poblogoslawi;;;;

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.