Facebook Google+ Twitter

Nie bać się naturalności! Wywiad z producentem filmowym Piotrem Deszkiewiczem

Piotr Deszkiewicz, właściciel firmy produkcyjno-filmowej Incydent oraz aktor dubbingowy, opowiedział mi o swojej pracy, marzeniach i pasjach. Zapraszam do przeczytania wywiadu.

Piotr Deszkiewicz / Fot. Fotografia archiwalna/P.DeszkiewiczJustyna Borowiecka: Jesteś właścicielem firmy Incydent, która zajmuje się produkcją filmową, telewizyjną, reklamową itp.
Piotr Deszkiewicz: Zgadza się. Firma istnieje od połowy 2008 roku i wraz z upływem czasu realizujemy coraz więcej ciekawych i wymagających projektów. Celowo używam liczby mnogiej, bo mimo formalnie jednoosobowego składu, firmę tworzy grupa kilkudziesięciu osób działających na rynku w charakterze wolnych strzelców. Znamy się i pracujemy razem już od wielu lat, jednak nasz zespół stale wzbogaca się o nowe osoby. Zajmujemy się szeroko pojętą produkcją audiowizualną - od produkcji reportażowych, wirali i animatików, przez realizację koncertów, produkcję teledysków i spotów reklamowych, aż do produkcji filmowej.

Skąd pomysł na taką właśnie firmę, czy myślisz, że firmy zajmujące się produkcją filmową w Polsce są słabo rozwinięte?
Produkcja filmowa i reklamowa w Polsce stale się rozwijają, ale nie powiedziałbym, że branża i reprezentujące ją firmy są słabo rozwinięte. Pomysł na taką działalność wziął się po prostu z tego, że od czasów dzieciństwa mam kontakt ze światem telewizyjno-filmowym. Jeszcze w szkole średniej rozpocząłem pracę na planach filmowych - najpierw jako goniec, następnie asystent producenta, kierownik planu, kierownik produkcji i tak dalej. W końcu postanowiłem spróbować sił jako producent.

Kto zaproponował taką nazwę?
Nazwę firmy wymyśliłem sam. Przez długi czas zastanawiałem się nad tym, jakie słowo będzie z jednej strony łatwe do zapamiętania, z drugiej – pasujące do charakteru działalności, z trzeciej zaś – polskie. Właśnie ten trzeci czynnik okazał się decydujący, ponieważ bardzo zależało mi na wykorzystaniu polskiego wyrazu, który jednocześnie będzie w miarę łatwy do wymówienia dla obcokrajowców. Liczba polskich firm, które np. poprzez anglojęzyczną nazwę próbują nadać sobie bardziej "profesjonalny" charakter, jest naprawdę duża. Mnie zależało przede wszystkim na rozpoznawalności i nietuzinkowości. Jak widać się udało, ponieważ uśmiech na twarzy po usłyszeniu nazwy oraz następujące po nim pytanie "a skąd taka nazwa?" słyszę naprawdę bardzo często.

Incydent ma już wielu klientów, czy macie kogoś, z kim szczególnie chcielibyście współpracować?
Jesteśmy otwarci na każdą współpracę, a nasze doświadczenie we współpracy z klientami reprezentującymi bardzo wiele segmentów rynku pokazuje, że niezależnie od budżetu, rangi, zasięgu czy pozycji, można realizować naprawdę ciekawe projekty. Po jednej i drugiej stronie najważniejsi są ludzie i ich zaangażowanie w produkcję. Gdy kreatywność spotyka się z umiejętnościami i otwartością na innowacyjne pomysły, wszystko staje się możliwe do zrobienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

dumek
  • dumek
  • 19.04.2012 13:26

Oby mu sodowka do głowy nie uderzyła ;d, fajnie sie wywiadzik czytalo, pozdrowienia dla autorki!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Bartkowski
  • Jan Bartkowski
  • 18.04.2012 20:15

Jak rzadko teraz czyta się rozmowy z młodymi inteligentnymi ludźmi, którzy wiedzą czego chcą. Cieszę się, ze nie ma Pan przewrócone w głowie. Obejrzałem na yutubie Pańskie filmy. Świetne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mateo
  • mateo
  • 18.04.2012 16:35

Gratuluje wywiadu!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
max łagodziński
  • max łagodziński
  • 18.04.2012 16:06

swietny wywiad!!, mądre pytania i madre odpowiedzi! - pozdrowienia dla was! :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry tekst. Miło jest przeczytać wywiad, a tym bardziej współpracować, z profesjonalistą w swoim zawodzie, ale jednocześnie pasjonatem. Życzę powodzenia panu Piotrowi i oczywiście dalszego, twórczego rozwoju Incydentu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.