Facebook Google+ Twitter

Nie bądź obojętny! 3,3 tys. podpisów pod petycją "Stop rzezi"

Od wielu miesięcy prowadzona jest akcja Vivy! pt. "Stop rzezi fok". W naszym serwisie niejednokrotnie opisywaliśmy tą akcję. Warto jednak przypomnieć, o co naprawdę walczymy. Bo "największe zło to tolerować krzywdę"!

Fot. www.ratujfoki.pl/Petycja skierowana do premiera Jarosława Kaczyńskiego uzyskała już prawie 3370 podpisów. Autorzy domagają się od polskiego rządu wprowadzenia całkowitego zakazu importu foczych skór i produktów z nich wykonywanych. Na swojej stronie internetowej opisują cały proceder.
Fot. www.ratujfoki.pl/
– Polowania na foki charakteryzują się niebywałym okrucieństwem, często zwierzęta obdzieranie ze skóry nadal żyją, co jest sprzeczne z polską ustawą o ochronie zwierząt. Większość zabijanych fok to jeszcze małe foczki, które są zbyt nieporadne, by uciec przed atakiem – napisano w petycji.

Fot. www.ratujfoki.pl/Zabijanie fok nie jest sposobem na przeżycie, nie dostarcza pożywienia czy okrycia miejscowej ludności. Dziś foki zabija się dla pieniędzy i bez żadnych skrupułów. Liczą się tylko futra.
Polska biernie uczestniczy w tym procederze, ponieważ jest jednym z największych importerów foczych skór.

Głównym celem polowań są foki grenlandzkie. 95 proc. fok zabitych przez ostatnie pięć lat to małe foczki, do dwóch tygodni. Kiedy tylko foczka zaczyna zrzucać chociaż kawałek białego futerka, może zostać zabita przez myśliwych kijem lub hakapik’iem (duża pałka zakończona szpikulcem do lodu), zgodnie z pozwoleniem rządu Kanady. Ranne foki pozostawiane są w cierpieniu i agonii - wiele ucieka do wody, gdzie powoli umierają, nigdy nie odzyskując zdrowia.

Fot. www.ratujfoki.pl/Przez ostatnie trzy lata zabito ponad milion fok! Zgodnie z ostatnimi planami rządu kanadyjskiego, myśliwi będą mogli zabić 975 tys. fok grenlandzkich w ciągu trzech lat. Fot. www.ratujfoki.pl/

Kanadyjski rząd wiele razy udowodnił, że bardziej zależy mu na promowaniu komercyjnych polowań na foki (masowa rzeź jest po prostu tradycją) niż na humanitarnym ich traktowaniu. Po konfrontacji z dowodami niezależnego, międzynarodowego zespołu weterynarzy, wskazującego, że regulacje prawne nie były przestrzegane, że nawet 40 proc. małych fok było żywcem obdzieranych ze skóry, rząd odmówił rozprawienia się z myśliwymi.

Polowania na foki budzą oburzenie na całym świecie, a rządy poszczególnych państw podejmują konkretne działania, mające na celu zatrzymanie brutalnych polowań:

• W roku 2004 rząd Belgii wprowadził całkowity zakaz importu produktów z fok. Włochy i Holandia ogłosiły, że postąpią podobnie.

Fot. www.ratujfoki.pl/Fot. www.ratujfoki.pl/• W 2004 roku Rada Europy przedstawiła rezolucję, w której doradzała zakazać wszystkim podlegającym jej jednostkom handlu produktami z fok.

• W lutym 2005 r. Senat Stanów Zjednoczonych ustanowił uchwałę, wzywającą rząd Kanady do zaprzestania polowania.

• W 2005 r. 153 członków brytyjskiej Izby Gmin podpisało dokument, wzywający rząd Wielkiej Brytanii do zakazania importu i handlu wszystkimi produktami z fok.

Przejmij się losem fok i podpisz petycję Vivy!

Zobacz spot akcji "Stop rzezi fok".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Marta Zawiła
  • Marta Zawiła
  • 31.12.2011 13:37

popiera!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
magda kleczynska
  • magda kleczynska
  • 03.11.2011 20:16

popieram akcje bo kocham zwierzeta

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Popieram bo kocham zwierzęta:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A propos: Jutro 14 marca o 14:30 w Warszawie odbedzie się demonstrację przeciwko polowaniom na foki w Kanadzie. Ulica Piękna 2/8 - Ambasada Kanady.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak mozna zabijac takie slodkie zwierzątka macie plusa za to ze napisaliscie to.Jak one cerpią to nasza dusza tez

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak moi poprzednicy popieram tą akcje...nierozumiem jak mozna byc tak obojetnym na cierpienie innych..

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

wrażliwość dziennikarza na krzywdę i bezsensowne, nikomu niepotrzebne cierpienie ( nie cierpię uzasadniać plusów a trzeba )

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) O rany! W niedzielę byłam w zoo w Gdańsku. Pływająca młoda foczka była fantastyczna:) Tak, zdecydowanie podpiszę się pod petycją!

Komentarz został ukrytyrozwiń

jeszcze raz :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ popieram !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.