Facebook Google+ Twitter

Nie bądźcie tak bardzo skąpi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-05 10:00

Ksiądz Piotr proboszcz, kieruje parafią zaledwie cztery lata. Wziął się za nią i za "chorych" parafian ostro, konkretnie, z uporem i zacięciem silnego pasterza, któremu niecne owieczki rozlazły się po rozległych odłogach gminnego zagonu.

Zdawało się, że po pierwszym szoku i odczynianiu złego ducha Palikota, który wkroczył w polskie spokojne katolickie wrota, w Kościele zapanował święty spokój. Nic z tego. Nie ma spokoju, bo być nie może. Grzmieli i nadal grzmią z ambon purpuraci i księża z prowincji, że tenże szatan Palikot śmiał podnieść rękę na finanse kościelne, że wziął zamach na krzyż i chce wydzierać podatki z ubogiej kiesy Kościoła. Nie wytrzymał ks. Piotr Siołkowski, proboszcz w podtoruńskim Czernikowie, i wypalił m.in. na stronie internetowej urzędu gminy, że "pseudokatolicy, którzy głosowali na Palikota, to wrzody na ciele, jakim jest parafia. Żeby uzdrowić ciało, wrzody trzeba usunąć". Dlaczego proboszcz parafii św. Bartłomieja w Czernikowie wpadł we wściekłość? Bo pseudokatolicki Ruch Palikota chce pozwolić na związki "pedalskie" i opodatkować niedzielną tacę.

Wielebny ks. Piotr proboszcz, do głębi serca przejęty sprawami parafii a szczególnie tacy, napisał ostro i groźnie jak tylko potrafi: "9 października podczas wyborów na terenie naszej parafii 207 osób (240 na terenie Gminy) oddało głos na Ruch Palikota, czyli m. in. na homoseksualistę, antyklerykała, zmienioną tożsamość płci, wojujących z Kościołem, naszą wiarą i religią. Nie wierzę w to, że te 207 osób to są tylko ateiści, jehowici. Niestety, to są tzw. katolicy. Mówię o tym, bo uważam, że te osoby, to są wrzody na ciele, jakim jest Parafia - każda, nie tylko nasza".

Prócz "wrzodów na ciele" parafii, wielebny proboszcz ma niewiele zdrowej tkanki, która daje mu miód i "złote" lekarstwo rzucane na tacę. Toteż troszczy się o zdrowie całej tkanki swoich parafian. Bo będzie więcej "złotego" lekarstwa na tacy. Ale chorych uzdrowić, skoro tak ich wychował? On wie jak to zrobić, więc pisze na stronie internetowej urzędu gminy: "Żeby uzdrowić ciało, wrzody trzeba usunąć. A już wiemy, jakie to ugrupowanie, na które ci pseudakotolicy oddali głos: usunąć krzyż z Sejmu, sal lekcyjnych, szpitalnych; wyrzucić religię ze szkoły, pozwolić w Polsce na związki "pedalskie" (homoseksualiści i lesbijki); opodatkować tacę niedzielną. Pytam się, czy ci mieszkańcy naszej Parafii, którzy głosowali na Palikota nie mają teraz wyrzutów sumienia? Stawiam ten problem pod rozwagę wszystkim Parafianom. Zróbmy jak najszybciej rachunek sumienia, żeby nie było za późno".

Parafia w Czernikowie, licząca niewiele ponad 5 tys. wiernych, usłyszała już od ks. Piotra apel, który wzywał: "Pijacy, opamiętajcie się!" Wielebny ks. Piotr proboszcz ubolewał, że "chłopcy nie chcą być ministrantami", a 177 par żyje w konkubinacie. Zapowiedział twardo, że odmówi katolickiego pogrzebu rodzinom, które "nie przyjęły kolędy". Ostatnio zauważył, że brakuje kandydatów na rodziców chrzestnych: "Ten rozwiedziony, ten w konkubinacie, ten nie ma bierzmowania. Co się dzieje, Kochani, żeby dziecko miało tylko jednego chrzestnego (...)?" To nie wszystkie pretensje wielebnego. Wypomniał także, iż parafianie za mało dają na tacę. Bezpartyjny wójt Zdzisław Gawroński nie przypomina sobie jednak większych konfliktów w parafii. Ostatni dotyczył wycinki drzew na cmentarzu.
(Stanisław Cybruch)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.