Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20572 miejsce

"Nie baw się w kata, kup karpia w płatach". Trwa kampania "Jeszcze żywy karp"

Sprzedawane masowo w Polsce żywe karpie to takie same zwierzęta jak inne - czują strach, ból, cierpią - informują organizatorzy akcji "Jeszcze żywy karp".

 / Fot. Fot. Kamil Porembiński CC BY-SA 2.0"Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia mamy do czynienia z niehumanitarnym traktowaniem karpi. Ta forma sprzedaży, której początki sięgają PRL-u, naszym zdaniem nie powinna być kontynuowana w XXI wieku" - czytamy na stronie Klubu Gaja.

Klub Gaja już od wielu lat prowadzi akcję "Jeszcze żywy karp" i apeluje: "Nie baw się w kata, kup karpia w płatach".

W tym roku do akcji postanowiła dołączyć krakowska policja. Jak czytamy na gazetakrakowska.pl, od 15 do 19 grudnia funkcjonariusze odwiedzili place targowe i wręczali ulotki Klubu Gaja, informujące handlowców o przepisach ustawy o ochronie zwierząt.

Poprzez akcję, członkowie klubu chcieliby zmienić postawy społeczne i przyzwyczajenia konsumentów w celu ograniczenia cierpienia żywych karpi. Jak podkreślają, sprzedaż karpia z lodu czy chłodni zmniejsza cierpienie tych zwierząt.

Zobacz także: Jacek Bożek z Klubu Gaja: w Polsce rośnie liczba ludzi, którym ekologia jest bliskaWybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Oj. tak biedne karpie. U nas pływały w wannie i nikt nie był skory ich tłuczenia, więc jakoś dziwnie nie zdążył ich katrupić i masakrować , bo one się usypiały same. Jakimś trafem wpadało trochę mydła do wanny co załatwiało sprawę. Jeszcze żywe. ale na wpół tylko "załatwiał sąsiad" z patroszeniem włącznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne hasło, Pani Jadwigo:) Wężykiem, wężykiem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akcja bezcenna! Też uważam, że żywych karpi nie można spożywać na święta. Jeżeli już, to tylko z lodu czy chłodni, wszak zmniejsza to cierpienie tych zwierząt - jak czytamy w tekście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponieważ karpi w płatach nie odławia się ze stawu, ktoś musi robić za kata (dawniej sąsiad lub gospodyni domowa), duszoszczypatielnyje hasełko można zamienić na:
" bądźmy z głowami w piachu strusiem, własnych rąk brudzić nie musiem".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.