Facebook Google+ Twitter

Nie będzie fuzji Polonii z GKS

Nie dojdzie do fuzji Polonii Warszawa i GKS Katowice. W przyszłym sezonie GKS będzie grał w I lidze, a Polonia pod własnym szyldem w Ekstraklasie.

CC 3.0 / Fot. Adam LutostańskiNowy właściciel warszawskiej drużyny zapowiedział, że wycofuje się z GKS Katowice i całkowicie swoją aktywność poświęca Polonii.

Początkowo w Ekstraklasie miał występować klub o nazwie KP Katowicie złożony z zawodników obu drużyn, lecz protesty ze strony kibiców i zamieszanie wokół sprawy sprawiły, że nowy właściciel postanowił zmienić zdanie.

''Zamierzam przenieść całą swoją aktywność do Warszawy. Katowicki klub może liczyć jedynie na wsparcie miasta i dalej będzie występował w I lidze. Nie było mnie kilka dni w kraju i dopiero teraz dotarła do mnie skala tego zdarzenia. Fuzji nie będzie" - powiedział Ireneusz Król PAP

Tydzień temu Król doszedł do porozumienia z Józefem Wojciechowskim w sprawie kupna warszawskiego zespołu. Pomysłów na nazwę klubu było wiele, począwszy od KP Katowice SSA po GKS GieKSa Katowice SA. Król zapowiedział jednak, że zaangażuje się w Polonię Warszawa, której trenerem zostanie jej były zawodnik, Piotr Stokowiec.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.