Facebook Google+ Twitter

Nie będzie już kolejek do Wieży Eiffla

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-10 17:09

Już wkrótce turyści pragnący zwiedzić Wieżę Eiffla nie będą musieli stać w długich kolejkach. Dyrekcja najsławniejszego francuskiego zabytku poinformowała o planowanych zmianach w jego funkcjonowaniu.

Dyrekcja Wieży Eiffla zamierza skończyć ze sprzedażą biletów w kasach tuż przed wejściem. Wejściówki będą kupowane przez internet i równocześnie z ich nabyciem turyści będą ustalali godzinę przybycia na miejsce. Unikną w ten sposób kolejek, które niekiedy ciągną się na całej przestrzeni między czterema filarami budowli. System rezerwacji już istnieje, ale dotyczy na razie tylko grup. Od przyszłego roku zostaną nim objęci wszyscy turyści.
Zmodernizowane zostaną też windy, którymi wjeżdża się na szczyt wieży od 1899 roku. Ich technologia, oparta na napędzie hydraulicznym, zostanie zachowana, ale poprawi się ich wydajność.

Inne plany dyrekcji Wieży mają na celu poprawę samopoczucia zwiedzających tę budowlę turystów. Na trzecim piętrze powstanie bar, w którym będzie można za 10 euro wypić kieliszek szampana.
Wieżę Eiffla odwiedza rocznie około siedmiu milionów osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.