Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7766 miejsce

Nie będzie kolejnych Pikników Lotniczych w Góraszce

W dniach 12-13 czerwca 2010 roku Międzynarodowy Piknik Lotniczy w Góraszce obchodził swoje piętnaste urodziny. Piętnaste i ostatnie, bo Fundacja Polskie Orły zrezygnowała z organizacji popularnych pikników lotniczych na podwarszawskim lotnisku.

Pierwsza impreza odbyła się w 1996 roku. W kolejnych latach pokazy lotnicze w Góraszce przyciągały około stu tysięcy osób i na stałe wpisywały się w kalendarz największych i najbardziej popularnych imprez plenerowych w Polsce.

Miłośnicy "góraszkowych" pokazów lotniczych, niestety nie będą mogli już uczestniczyć w piknikach, gdyż te się nie odbędą.

Fundacja Polskie Orły teraz chce się zająć rekonstruowaniem starych samolotów. "W kolejce mamy trzy śmigłowce i dwa samoloty odrzutowe. Chcemy doprowadzić je do stanu lotnego" - mówi Paweł Kawa z Polskich Orłów. "Nakłady pracy, koszty i ryzyko organizacji pikniku w Góraszce były zbyt duże w stosunku do potencjalnych korzyści".

Z roku na rok frekwencja na pokazach malała. Organizatorzy obawiali się o liczbę uczestników, gdyż scenariusz imprezy był zawsze mniej więcej taki sam.

Jak wynika z nieoficjalnych źródeł kolejnym powodem zamknięcia Góraszki jest sprzedaż terenu lotniska prywatnemu inwestorowi.

Najbliższe stolicy wydarzenie lotnicze to Płocki Piknik Lotniczy. Istnieje jeszcze lotnisko na Babicach (Bemowie) czy w Modlinie i może na jednym z nich można by zorganizować jakieś Warsaw Airshow?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jan Nowak
  • Jan Nowak
  • 26.04.2011 17:40

Byłem na wszystkich 15 góraszkach.
Kiedyś to był prawdziwy piknik. a ostatnie kilka lat – wzbogacone pokazami lotniczymi zwykłe komercyjne targi handlowe, wystawy firm, horrendalnie drogi bilet wstępu i jeszcze droższe loty widokowe. Porównanie wszystkich góraszek to najlepszy przykład by zobaczyć jak kapitalistyczny wyzysk i zachłanność przemienił piknik rodzinny w wystawę handlową dla krezusów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.