Facebook Google+ Twitter

Nie będzie łaski dla Edwarda Snowdena

Edward Snowden, były pracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, nie może liczyć na złagodzenie kary. Jego prośba została odrzucona przez Biały Dom i liderów komisji do spraw wywiadu w amerykańskim Kongresie.

Edward Snowden otrzymał nagrodę Whistleblower / Fot. EPA/HANS-CHRISTIAN STROEBELE OFFICE30-letni Edward Snowden to były pracownik CIA i NSA, który ujawnił w mediach informacje o działającym na szeroką skalę amerykańskim programie inwigilacji PRISM. W maju zbiegł ze Stanów Zjednoczonych do Honkongu, a następnie otrzymał roczny azyl w Rosji. Od tego czasu ujawnił m.in. informacje o podsłuchiwaniu przez USA kanclerz Niemiec Angeli Merkel i liderów innych państw.

W piątek świat obiegła informacja, że Snowden wystąpił w liście o prawo łaski i złagodzenie kary za ujawnianie tajnych danych. Napisał w nim m.in. że mówienie prawdy nie jest przestępstwem.

Jak podaje serwis money.pl, doradca Białego Domu Dan Pfeiffer stwierdził, że Snowden złamał prawo Stanów Zjednoczonych i musi za to odpowiedzieć. Pfeiffera poparł sekretarz komisji ds. wywiadu w Izbie Reprezentantów Mike Rogers oraz szefowa senackiej komisji ds. wywiadu Dianne Feinstein.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.