Facebook Google+ Twitter

Nie będzie mostu Lecha Kaczyńskiego w Bydgoszczy? Solidarna Polska chce innego patrona

Solidarna Polska i Młodzież Wszechpolska zaapelowały do bydgoskiej Rady Miejskiej o zmianę nazwy powstającego mostu im. Lecha Kaczyńskiego.

 / Fot. Pit1233 - domena publicznaPowstający w Bydgoszczy most został nazwany przez radnych imieniem Lecha Kaczyńskiego. Stało się to po katastrofie smoleńskiej. Teraz, gdy most jest prawie gotowy Solidarna Polska i Młodzież Wszechpolska złożyły wniosek o zmianę nazwy. Patronem mostu miałby być generał Aleksander Karnicki. Co ciekawe podobny wniosek trafił ze strony radnego SLD przy współpracy z PO.

"Naszym zdaniem, powiązania prezydenta Lecha Kaczyńskiego z Bydgoszczą są zbyt małe, aby upamiętniać go w tak podniosły sposób. Z pewnością znajdzie się dla niego inne miejsce, godne pamięci nie tylko samego prezydenta, jego małżonki Marii, ale także pozostałych, 94 ofiar katastrofy rządowego Tu-154M pod Smoleńskiem" - piszą przedstawiciele Solidarnej Polski. Wyrażają poparcie dla inicjatywy Młodzieży Wszechpolskiej, która ma być "idealnym przykładem pielęgnowania historii własnego narodu przez młodzież, co w dzisiejszych czasach jest tak rzadkie".

Zdaniem wnioskodawców godny podkreślenia jest fakt zjednoczniea organizacji prawicowych w tej sprawie - czytamy w serwisie Niezalezena.pl.

Generał Aleksander Karnicki dowodził VIII Brygadą Jazdy i Grupą Jazdy w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. Wsławił się w walce z 1. Armią Budionnego. Na starość osiadł w Bydgoszczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

w gorach od cholery jest kladek na potokach niech komisja pisu wybierze sobie jakas kladke i szlus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.