Facebook Google+ Twitter

"Nie będzie negocjacji dopóki obce wojska nie opuszczą Afganistanu"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-21 13:06

Afgańscy talibowie odrzucili wezwanie prezydenta Hamida Karzaja do złożenia broni i podjęcia rozmów pokojowych. Dla talibów warunkiem rozpoczęcia dialogu jest opuszczenie Afganistanu przez obce wojska.

Mimo trwającej ofensywy wojsk NATO w prowincji Helmand oraz zatrzymania w Pakistanie drugiego w hierarchii komendanta afgańskich talibów, ekstremiści nie są skłonni do jakichkolwiek ustępstw.

Ich rzecznik oznajmił, że afgańskie władze pod kierownictwem Hamida Karzaja nie mają żadnej legitymacji, by reprezentować interesy Afgańczyków, dlatego rozmowy z nimi nie mają sensu.

Talibowie zarzucili ponadto Karazjowi, że obecne władze są skorumpowane, a w środowisku otaczającym prezydenta bogacą się przywódcy lokalnych band, których nie interesują sprawy kraju.

Nieprzejednana postawa talibów stawia pod znakiem zapytania realizację postanowień londyńskiej konferencji, poświęconej rozwiązaniu kryzysu afgańskiego. W myśl ustaleń tej konferencji mają zostać podjęte negocjacje z tak zwanymi umiarkowanymi talibami na temat włączenia ich do oficjalnego życia politycznego Afganistanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.