Facebook Google+ Twitter

Nie będzie nudno podczas ferii zimowych w ostrowieckim muzeum

Już w sobotę,16 stycznia, rozpoczynają się ferie zimowe w pięciu województwach, w tym także w Świętokrzyskiem. Muzeum Historyczno - Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki w Ostrowcu Świętokrzyskim przedstawiły swoje propozycje dla dzieci.

Ferie w muzeum. / Fot. materiał Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimFerie w muzeum mieszczącym się w pałacu Wielopolskich w dzielnicy Częstocice będą składały się z zajęć łączących wiedzę z twórczym i kreatywnym działaniem i przeznaczone będą tak dla indywidualnych uczestników, jak i grup zorganizowanych. Rozpoczynać się będą o godzinie 11 i trwać około półtorej godziny. Terminarz i tematyka przekazana przez Magdalenę Głąb z Działu Promocji Muzeum Historyczno - Archeologicznego przedstawia się następująco:

19.01. (wtorek) - "Na bałwana przyszła pora", czyli jak powstaje śnieg - mity i fakty. Dlaczego śnieg jest biały? Co możemy zrobić ze śniegu i na śniegu? Jakie dyscypliny sportowe możemy uprawiać zimą? Dlaczego bałwan to bałwan? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas tych zajęć, a w części warsztatowej "ulepimy" bałwanka, który przetrwa letnie upały. Koszt zajęć: 8 zł od osoby.

21.01. (czwartek) - "Babciu, Dziadku coś wam dam..." Kim są dla nas dziadkowie? Jaką rolę odgrywają w życiu wnuków? Czym jest drzewo genealogiczne? Czy rośnie w lesie, w parku, a może dzięki niemu poznajemy dzieje własnej rodziny. Na te ważne pytania odpowiemy sobie podczas części edukacyjnej naszych zajęć. W części warsztatowej dzieci, w podziękowaniu babciom i dziadkom za to, że po prostu są, wykonają dla nich upominek. Koszt zajęć: 10 zł/os.

27.01. (środa) - "Ale model - straż pożarna w miniaturze". To już ostatnia możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych, towarzyszących wystawie czasowej "Straż pożarna w miniaturze. Z kolekcji Pawła Gawrona". Podczas zajęć edukacyjnych będziemy rozmawiać o tym, dlaczego wozy strażackie są czerwone, kim dla strażaków jest święty Florian i jakie są numery alarmowe do straży pożarnej. W części warsztatowej uczestnicy pomalują swój drewniany model wozu strażackiego. Spotkanie obejmuje również zwiedzanie wystawy czasowej "Straż pożarna w miniaturze". Koszt zajęć: 10 zł/os.

29.01. (piątek) - "Karnawał, zapusty, ostatki" czyli czym jest karnawał? Jak obchodzi się go w różnych częściach świata? Czym różni się karnawał w Rio od polskich zapustów? Tego dowiemy się podczas prezentacji, a w części warsztatowej uczestnicy wykonają ozdoby, w których będą mogli świętować tegoroczne ostatki. Koszt zajęć: 8 zł/os. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 41 265 36 51 lub mailowo na adres: edukacja@muzeumostrowiec.pl.

Zima w rezerwacie Krzemionki. / Fot. materiał Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimZ kolei Kamil Stelmasik z Działu Promocji, Współpracy i Projektów Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że podczas ferii zimowych na terenie rezerwatu archeologicznego Krzemionki organizowane będą zajęcia dla dzieci, podczas których będziemy zgłębiać "tajemnice" Rezerwatu Krzemionki (spotkania z leśnikiem, poszukiwanie i rozpoznawanie tropów zwierząt, rozróżnianie drzew iglastych). Elementem feryjnych zajęć będą również warsztaty plastyczne, na których będziemy tworzyć zimowe obrazy, przygotowywać laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, stwarzać "coś z niczego" czyli wykorzystywać surowce wtórne. Zajęcia odbywać się będą od 18 stycznia do 28 lutego 2016 roku, od poniedziałku do niedzieli, od 11.00 (w przypadku grup zorganizowanych możliwa jest zmiana godziny). Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 - 12 lat i kosztują 5 złotych. Chętni proszeni są o rezerwacje pod nr tel. 41 330 45 50 lub na adres mailowy: sekretariat@krzemionki.info (liczba miejsc ograniczona). Uczestnikom zajęć organizatorzy zapewniają ciepłą herbatkę i słodkie ciasteczko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo atrakcyjne propozycje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.